Investējot teju 1 miljonu eiro, “Bite Grupa” sāk piedāvāt jaunu kiberdrošības pakalpojumu
Balstoties uz informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" 2022. gada datiem, pērn Latvijā dažāda veida kiberuzbrukumu skaits pieauga par 40%, padarot to par dinamiskāko gadu kiberdrošības telpas uzturēšanā. Arī šogad tiek prognozēta līdzvērtīgi augsta aktivitāte.
“Ņemot vērā joprojām pieaugošo kiberuzbrukumu skaitu un to, ka kibernoziedznieku metodes kļūst rafinētākas, pieaug arī nepieciešamība pēc modernākiem drošības risinājumiem. Kibernoziedzinieki nepārtraukti meklē jaunas iespējas, kā piekļūt sensitīviem datiem, radot riskus gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Lai veicinātu viedierīču un mobilā interneta izmantošanas drošību, “Bite Grupa”, kuras sastāvā ietilpst “Bite Latvija” un “Bite Lietuva”, ievieš jaunu drošības pakalpojumu “Antivīruss Plus”. Tas balstās uz kiberdrošības uzņēmuma “Whalebone” risinājumu un atšķiras ar to, ka programma viedierīcē nav jālejupielādē, kā arī tā nav fiziski redzama un jūtama, jo darbojas kā virtuāls pakalpojums,” skaidro Vladislavs Gurmans, “Bite Latvija” IKT produktu un pakalpojumu attīstības un partnerības vadītājs Latvijā.
V. Gurmans piebilst, ka mūsdienās, augstā kibernoziegumu skaita dēļ, antivīrusa programmas viedierīcēs vairs nav tikai “nice to have” pakalpojums, bet gan digitālās drošības nepieciešamība, lai pasargātu savus datus un ierīces. “Antivīruss Plus” programma bloķē pieeju ļaundabīgām un bīstamām interneta lapām, novērš inficētu failu lejupielādi, tāpat arī, izmantojot mākslīgo intelektu, programma izvērtē interneta lapas un brīdina par iespējamiem riskiem, kā arī kontrolē lapu pieejamību ar īpaši izstrādātu interneta satura filtrēšanas tehnoloģiju.
Jaunais drošības risinājums aizsargā ne tikai pret vīrusiem, bet piedāvā arī kontroles funkciju, nodrošinot satura filtrus bērnu drošībai internetā. Tāpat pakalpojums ietver personīgo datu aizsardzības funkciju - drošību pret viltus interneta veikaliem, bankām un kiberuzbrukumiem, bloķējot tiem piekļuvi un identificējot iespējamu datu noplūšanu, kā arī ziņojumus un brīdinājumus par datu noplūdi. Pakalpojums ir pieejams gan konkrētam telefonam, gan internetam mājsaimniecībai, kas nozīmē, ka visas ierīces, kas pieslēgsies konkrētās mājsaimniecības bezvadu internetam, būs aizsargātas.
“Viena no jaunā drošības pakalpojuma galvenajām funkcijām ir spēja reāllaikā atklāt un bloķēt bīstamas darbības. Produkts izmanto dažādus algoritmus un uzvedības analīzi, lai identificētu un bloķētu kiberdraudus, pirms tie var izraisīt kaitējumu. Šāda proaktīva pieeja drošībai nodrošina, ka uzņēmumi un indivīdi vienmēr ir soli priekšā kibernoziedzniekiem un saglabā savus datus drošībā,” piebilst V. Gurmans.