BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

hologramma

Jau šodien, 17.novembrī, ieskandinot Latvijas valsts svētkus, tiks atklāts Gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas gadu laikā iemantojis ievērojamu popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū. Šogad tas solās būt īpaši grandiozs, jo tiks svinēta šī festivāla desmitgade. Mobilo sakaru operators BITE aicina iedzīvotājus padarīt šos svētkus vēl krāšņākus, izveidojot pašiem savus starojošus objektus jeb 3D gaismas hologrammas. 

Mūsdienu tehnoloģijas sniedz teju neierobežotas iespējas. Izrādās, ikviens viedtālruņa lietotājs nepilnu desmit minūšu laikā var izveidot pats savus gaismas objektus – 3D hologrammas. Lai arī šie objekti nav lieli, tie ir patiesi pārsteidzoši, turklāt rada pozitīvas emocijas kā lieliem, tā maziem. Šī ir lieta, ko noteikti ir vērts izmēģināt, īpaši kopā ar bērniem,” norāda BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko.  

Tāpēc BITES tehnoloģiju eksperti ir sagatavojuši īsu video pamācību, kā ātri un vienkārši mājas apstākļos izveidot 3D hologrammu, izmantojot vien astoņas lietas: viedtāruni, internetu, zīmuli, lineālu, papīru, papīra nazi vai šķēres, līmlenti un nelielu, plānu caurspīdīga plastikāta gabalu, piemēram, CD vāciņu. 

Ar zīmuli un lineālu uzzīmē uz papīra lapas trapeci, kuras sānu malu garums ir 3,5 cm, vienas pamatnes garums – 1 cm, otras – 6cm, tā izgatavojot trafaretu. Izmantojot papīra nazi un trafaretu, izgriež no plastmasas četras skaldnes, ko salīmē ar līmlenti, izveidojot piramīdu ar nošķeltu virsotni, kas pildīs 3D projektora funkcijas. 

Ko darīt tālāk? Viedtālrunī ir jāieslēdz atbilstošs video vai mobilā aplikācija un uz tā ekrāna ir jānovieto izveidotā figūra ar šaurāko galu uz leju. Tad atliek tikai izslēgt telpā gaismu un baudīt 3D hologrammu šovu.  

Video pamācība pieejama šeit

Lai piemeklētu objektus hologrammai, var izmantot šim nolūkam paredzētus “Youtube” video failus, piemēram, https://www.youtube.com/watch?v=Y60mfBvXCj8, vai īpaši šim mērķim paredzētas mobilās aplikācijas – “Hologramimum”, “Hologram Pyramid 4Vu” (paredzēta iOS operētājsistēmas viedtālruņiem) vai “Vyomy 3D Hologram” (paredzēta Android operētājsistēmas viedtālruņiem). 
 

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību