BITE šogad stiprinās tīklu lielākajās Latvijas pilsētās un reģionos, investējot 10% no apgrozījuma
2019. gadā ik dienu BITES tīklā izmantotais mobilo datu apjoms bija līdzvērtīgs 100 000 stundu garu filmu lejupielādei. Šī iemesla dēļ jau pērn uzsākta tīkla stiprināšana, kas divu gadu laikā tiks paveikta 86% apmērā.
Proti, pērn uzstādītas papildus 256 4G+ bāzes stacijas visā Latvijā, tādā veidā nodrošinot pat par 30% lielāku tīkla ātrumu. Salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu jeb signāla aizturi un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu. Kopumā 2019. gadā vairāk nekā 40% no BITES bāzes stacijām aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, un šogad to skaitu plānots būtiski palielināt.
Lai stiprinātu mobilo sakaru tīklu gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan reģionos, BITE šogad plāno papildināt esošās bāzes stacijas ar 1000 4G+ šūnām. Papildus 4G+ šūnas nodrošinās iespēju apkalpot lielāku datu apjoma caurlaidību, tādā veidā palielinot mobilā tīkla kapacitāti. Tāpat paredzēts uzstādīt 50 jaunas BITES bāzes stacijas, pamatā reģionos. Piemēram, Krāslavas, Rēzeknes, Ogres, Ventspils, Valmieras, Bauskas, Tukuma un citos rajonos.
“Pērn izmantotais datu apjoms BITES tīklā ir palielinājies par 58%, kā arī strauji aug ierīču skaits, kas tiek pieslēgtas tīklam. Tādēļ ik gadu tīkla attīstībā investējam 10% no apgrozījuma. Turpināsim arī modernizēt tīkla tehnoloģisko aprīkojumu, tā paaugstinot energoefektivitāti. Vēl kā vienu no šī gada mērķiem tīkla attīstībā esam izvirzījuši sagatavošanās darbus 5G tīkla ieviešanai plašākā mērogā,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.
Šobrīd puse no BITES bāzes stacijām Rīgā ir pieslēgtas pie optiskā tīkla, kamēr pārējās bāzes stacijas pieslēgtas jaunākas paaudzes radio linkiem – tehnoloģijai, kas nākotnē spēs pārnest arī 5G datus. Kā liecina uzņēmuma pieredze, tīkla diversifikācija ir būtiska, jo, ja rodas bojājumi, tos ir vieglāk konstatēt un novērst, kā arī kļūmju atklāšanai un novēršanai optiskajā tīklā nepieciešams vairāk laika un resursu.