BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

relize torni

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem labāko mobilo sakaru lietošanas pieredzi, mobilo sakaru operators BITE ne vien turpina uzlabot esošās tīkla infrastruktūras kapacitāti un jaudu, bet arī paplašina tīkla pārklājumu Latvijas reģionos – novembra beigās uzstādītas septiņas jaunas bāzes stacijas. Kopumā šogad pārklājuma paplašināšanā reģionos uzņēmums investējis vairāk nekā 3 miljonus eiro.

Turpinot tīkla infrastruktūras attīstīšanas darbus Latvijas reģionos, BITE ir atklājusi septiņas jaunas bāzes stacijas, kas nodrošinās mūsdienīgus, kvalitatīvus mobilos sakarus Auces novada Īlē un Lielaucē, Kuldīgas novada Gudeniekos, Ludzas novada Tutānos, Salacgrīvas novada Korģenē, Viļakas novada Žīguros un Zilupes novada Lauderos un šo pilsētu tuvākajā apkārtnē. Līdz gada beigām BITES tīklu plānots paplašināt vēl ar desmit jaunām bāzes stacijām.

Šis gads mums bijis patiešām aktīvs tīkla infrastruktūras attīstīšanā. Esam uzcēluši vairākus desmitus jaunu staciju dažādās Latvijas mazpilsētās, tā nodrošinot to iedzīvotājiem mūsdienīgus mobilos sakarus. Tāpat ievērojami palielinājām esošo bāzes staciju jaudu, uzbūvējot 80 4G+ stacijas visā Latvijā. Arī nākamajā gadā viens no BITES mērķiem būs tīkla attīstība Latvijas reģionos, fokusējoties tieši uz mazpilsētām, lai nodrošinātu to iedzīvotājiem pozitīvu mobilo sakaru lietošanas pieredzi. Kopumā plānojam uzbūvēt vairāk nekā 60 jaunas bāzes stacijas, kas ļaus mums palielināt pārklājumu,” skaidro BITES Tīkla nodaļas vadītājs Aigars Sprukulis.

Vietas jaunu BITES bāzes staciju būvniecībai tiek izvēlētas, ņemot vērā dažādus faktorus, tostarp dažādu Latvijas novadu iedzīvotāju mobilo sakaru lietošanas paradumus. Mobilā interneta patēriņš iepriekš BITES tīklā minētajos novados pēdējā laikā pieaug ļoti strauji. Piemēram, Salacgrīvas novada iedzīvotāji īpaši aktīvi lieto internetu mobilajos telefonos – viens lietotājs ik mēnesi iztērē mobilajā telefonā vidēji 3,8 GB mobilā interneta, kas ir par 115% vairāk, nekā pērn. Savukārt Zilupes novadā aktīvāk tiek lietots mobilais internets datoros un rūteros – vidējais interneta patēriņš uz vienu klientu veido 30 GB mēnesī, kas ir par 589% vairāk nekā gadu iepriekš. 

Šobrīd visā Latvijā darbojas 740 BITES bāzes stacijas, kas ļauj nodrošināt kvalitatīvus mobilos sakarus un jaudīgu 4G internetu 90% Latvijas iedzīvotāju.