BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

avio

Mobilo sakaru operators BITE ir kļuvis par Eiropas Aviācijas tīkla (EAT) virszemes tīkla partneri Baltijas valstīs – izmantojot BITES un citu partneru tīkla infrastruktūru, EAT nodrošinās Starptautiskās aviācijas grupas – “British Airways”, “Iberia”, “Aer Lingus” un “Vueling” – aviosabiedrību pasažieriem lidojumos virs Eiropas, tostarp Baltijas valstīm, ātrgaitas bezvadu internetu, pastāstīja BITES vadītājs Kaspars Buls.

Vienošanās paredz, ka šī revolucionārā pakalpojuma nodrošināšanai Latvijā un Lietuvā tiks izmantota BITES tīkla infrastruktūra, bet Igaunijā – tās partnera, telekomunikāciju uzņēmuma “Elisa Eeesti”, tīkla infrastruktūra. 

EAT projektu īsteno vadošais globālo mobilo satelīta komunikāciju pakalpojumu sniedzējs “Inmarsat” un telekomunikāciju sabiedrība “Deutsche Telekom”, ar kuru BITE ir parakstījusi ilgtermiņa sadarbības līgumu par datu pārraides pakalpojumu sniegšanu Baltijas valstīs. Šim mērķim tiks izmantots integrēts satelīta un virszemes tīkls, ko veido aptuveni 300 LTE bāzes stacijas Eiropā, tostarp Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Tādējādi BITES datu pārraides tīklam kā EAT tīkla sastāvdaļai būs būtiska loma interneta nodrošināšanā pasažieriem, kuri lido pāri Baltijas valstīm. 

Tik sarežģītā projektā kā EAT ir svarīgi sadarboties ar īpaši uzticamiem partneriem. Ar savlaicīgu izpildi un elastīgu pieeju mūsu īpašajiem pieprasījumiem BITE pierāda, ka ir šāds partneris. Mēs ceram uz mūsu turpmāko sadarbību un idejas realizēšanu par pasaulē ātrākā interneta pieslēguma nodrošināšanu gaisa telpā,” norāda “Deutche Telekom” Lidojumu pakalpojumu un savienojamības nodaļas viceprezidents Deivids Fokss (David Fox).

Jāpiebilst, ka EAT tīklu Baltijā veido 10 virszemes LTE bāzes stacijas, kas ir līdzīgas tām, ko mobilo sakaru operatori izmanto interneta savienojuma nodrošināšanai saviem klientiem ikdienā, – četras Latvijā, trīs Lietuvā un trīs Igaunijā. Latvijā šīs bāzes stacijas atrodas Bauskas, Valmieras, Liepājas un Balvu rajonos.

Lai gan interneta savienojuma nodrošināšanai lidmašīnās tiks izmantota BITES tīkla infrastruktūra, papildu noslodze mobilo sakaru operatora tīklā neveidosies, jo EAN tīkla pārklājuma nodrošināšanai tiek izmantota atsevišķas bāzes stacijas, kas darbojas neatkarīgi no BITES bāzes stacijām. Tādējādi BITES klientiem minētajos novados arī turpmāk būs pieejami kvalitatīvi, mūsdienīgi mobilie sakari. 

Šis projekts lieliski iederas mūsu redzējumā par inteliģentiem risinājumiem, kas atvieglos klientu ikdienu un uzlabos viņu mobilo sakaru lietošanas pieredzi. Galu galā – ja mums internets ir pieejams faktiski jebkurā vietā, kāpēc lai tas nebūtu pieejams arī lidojumā?! EAT izvēlējās mūs par savu partneri, jo BITEI ir labi attīstīts augstas kvalitātes tīkls. Turklāt mēs spējam piedāvāt risinājumu no viena avota ‒ torņu nomu EAT tīkla aprīkojumam un tūlītējas datu pārraides kanālus uz torņiem vairākās valstīs. Esam pabeiguši visus sagatavošanas darbus interneta savienojuma nodrošināšanai lidmašīnās, tāpēc tagad ar nepacietību gaidām, kad beigsies sistēmu testēšana, lai varētu redzēt, kā šo pakalpojumu izmantos lietotāji,” skaidro Buls.

Lai varētu izmantot bezvadu internetu lidojumu laikā, lietotājiem būs jāsavieno ierīces ar gaisa, nevis virszemes LTE tīklu, izmantojot šim nolūkam lidmašīnā izvietoto rūteri. 

Interneta savienojuma nodrošināšana lidmašīnās caur EAT tīklu notiek automātiski – to fonā nemanāmi veic salona aprīkojums, sniedzot pasažieriem iespēju viegli pārslēgties starp integrētās sistēmas, kas ir pirmā šāda veida sistēma pasaulē, satelīta un virszemes moduļiem. Lai varētu izbaudīt stabila un kvalitatīva bezvadu interneta priekšrocības lidmašīnā, lietotājiem ir tikai jāpieslēdzas tās Wi-Fi tīklam, tieši tāpat kā tas notiktu viesnīcā vai kafejnīcā. 

Iespēja izmantot bezvadu interneta pakalpojumus lidojuma laikā patiešām ir revolucionārs un atbalstāms pasākums, kas nodrošinās pasažieriem iespēju nezaudēt saiti ar uz Zemes notiekošo. Tāpēc novēlam veiksmīgu vajadzīgas idejas realizāciju!” tā Civilās aviācijas aģentūras Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Černonoks.

EAT pārstāvji uzsver, ka pieprasījums pēc interneta pakalpojumiem lidmašīnā ir liels. Nesenās Eiropas mēroga īso un vidējo lidojumu pasažieru aptaujas rezultāti liecina, ka 80% respondentu lidojuma laikā labprāt izmantotu bezvadu internetu. Septiņi no desmit pasažieriem norādīja, ka Wi-Fi pieejamība lidmašīnā ietekmē viņu aviosabiedrības izvēli, bet 83% sagaida, ka nākamo 5 līdz 10 gadu laikā bezvadu internets būs pieejams visās lidmašīnās.

Vairums respondentu izmantotu bezvadu internetu telefonā (90%) vai planšetē (80%), bet teju katrs otrais ‒ portatīvajā datorā (46%). Eiropas iedzīvotāju populārāko tiešsaistes darbību vidū ir tīmekļa pārlūkošana, e-pasta un sociālo tīklu izmantošana, ceļojuma informācijas aplūkošana un video.

Par BITI
BITE jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina Latvijas iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. 2016.gadā uzņēmums uzsāka vērienīgu attīstības programmu, investējot infrastruktūrā, tehnoloģijās un klientu servisā 11,8 miljonus eiro. 2016.gada nogalē BITEI visā Latvijā bija 710 bāzes stacijas. Pašlaik Latvijā darbojas 42 BITES klientu apkalpošanas centri, bet BITES internets jau ir pieejams 90% valsts iedzīvotāju. BITES komandā strādā jau vairāk nekā 600 darbinieku.

Par EAT tīklu
EAT ir pasaulē pirmais integrētais S joslas satelīta un uz LTE balstītais virszemes tīkls Eiropā, kas nodrošinās piekļuvi ātrgaitas internetam lidojumos Eiropā. Pasažieri varēs izmantot savas personīgās ierīces interneta pārlūkošanai, video straumēšanai, spēlēm un citiem tiešsaistes pakalpojumiem ar nepārspējami augstu jaudu un zemu latentuma līmeni. Divas galvenās EAT sastāvdaļas ir S joslas “Inmarsat” satelīts, kas aptver Eiropu un tai apkārt esošos okeāna reģionus, un “Deutche Telekom” tehnoloģiskais risinājums, kas nodrošina vajadzīgo jaudu vietās ar intensīvu gaisa satiksmi.

EAT tīkla pirmie testi tika uzsākti 2017.gada rudenī. Lidmašīnu aprīkošanu ar EAT iekārtām jau ir uzsākusi kompānija “International Airlines Group”. Plānots, ka tās pasažieriem interneta savienojums lidojumos virs Eiropas testa režīmā būs pieejams 2018.gada sākumā, bet visos šīs aviokompānijas lidojumos pakalpojums būs pieejams 2019.gadā. 

Plašāka informācija: www.europeanaviationnetwork.com
 

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību