“Bite”: Šogad pieprasītākie viedtālruņi ir ar 5G atbalstu un ietilpīgu atmiņu
Šogad pieprasītāko viedtālruņu vidū ir “Samsung Galaxy A22 5G”, “Samsung Galaxy A52s 5G”, “Samsung Galaxy S20 FE 5G”, “Samsung Galaxy A13”, kā arī dažādi “Apple IPhone 13” sērijas modeļi. Savukārt budžeta klases modeļu vidū pieprasīti ir arī “Xiaomi” telefoni.
Kopumā tendences rāda, ka šobrīd pircēji izvēlas mobilās ierīces ar 5G tehnoloģijas atbalstu un lielāku atmiņas ietilpību – vismaz 128 GB. Savukārt tie cilvēki, kuri meklē budžeta klases ierīces, izvēlas modeļus ar pieticīgāku funkcionalitāti, taču kas aizvien ir piemēroti tādām ikdienas nepieciešamībām kā zvani, interneta lietošana, foto un video uzņemšana u.tml. Vienlaikus ir cilvēki, kuri tiecas pēc dārgu zīmolu ierīcēm, bet vecākiem to modeļiem. Līdz ar to šogad palielinās interese par “Apple” viedtālruņiem – daļa cilvēku izvēlas 13. sērijas modeļus, bet tie, kuri nevar tos atļauties, izvēlas, piemēram, “Iphone 11” sērijas ierīces.
“Šobrīd pieprasījums pēc viedtālruņiem ir stabils. Redzam, ka pircēji, izvēloties viedtālruni, lielu uzmanību pievērš 5G atbalstam. Taču arī kopumā jāteic, ka jaunākajās ražotāju ierīcēs 5G vairs nav retums, gatavojoties pārejai uz šo tehnoloģiju. Savukārt, ja iepriekš vairāk bija pieprasītas ierīces ar atmiņas ietilpību līdz 64MB, tad tagad “latiņa” ir vismaz 128 GB, lai būtu pietiekami daudz “atmiņas” fotoattēliem, video, spēlēm, dažādām lietotnēm u.tml. Tas ir likumsakarīgi, jo ikdienā viedtālruni izmantojam ik uz soļa, nepārtraukti palielinoties arī mobilo datu patēriņam. Proti, ik gadu datu patēriņš ierīcēs aug vidēji par 50%, bet pēdējos gados šis rādītājs aug par 83% ik gadu. Tāpat, lai gan šobrīd ir pircēji, kuri meklē budžeta klases telefonus, cilvēku vidū saglabājas vēlme pēc ierīcēm, kas ir funkcionāli spējīgākas un atbalsta visas ikdienas nepieciešamības,” saka Una Ahuna – Ozola, “Bite” Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja.
Viņa papildina, ka arī šogad viedtelefoni bieži vien tiek iegādāti kopā vai nedaudz vēlāk papildināti komplektā ar viedpulksteņiem. Visbiežāk pircēji izvēlas viedpulksteņus ar iebūvētu SIM karti, nodrošinot savu sasniedzamību jebkurā vietā, arī ja līdzi nav telefons, tā izmantojot visu ierīces potenciālu. Starp populārākajiem modeļiem ir, piemēram, “Samsung” zīmola “Galaxy Watch 4” sērijas viedpulksteņi, taču vecāki aktīvi iegādājas arī “Super G” pulksteņus bērniem, kas daudziem ir veids, kā sekot līdzi bērnu gaitām un sazināties ar atvasēm. To pieprasījums ik gadu visaugstākais ir tieši jaunā mācību gada sākumā.
Tikmēr portatīvo datoru kategorijā līdzās budžeta klases ierīcēm, kas piemērotas ikdienas lietošanai un darbam, dominē arī ierīcēs ar lielāku jaudu un “gaming” datori, kuru cena pārsniedz 1000 eiro. Starp planšetdatoriem pieprasītākie ir ar vismaz 10 collu lielu ekrānu un 64GB atmiņu ikdienas lietošanai, arī video satura skatīšanai. Bet tā kā cilvēki aktīvi skatās video saturu gan “Youtube”, gan, piemēram, tādās straumēšanas platformās kā “Go3”, TV kategorijā šobrīd pieprasītākie ir televizori ar ekrāna izmēru līdz 65 collām.
“Būtiski pieminēt, ka, ja iepriekš saskārāmies ar dažādiem izaicinājumiem ierīču piegāžu ķēdēs, tad šobrīd situācija ir stabilizējusies. Tas, protams, arī stimulē iedzīvotāju interesi par ierīcēm. Lai gan vēl dažiem produktiem piegādes reizēm īslaicīgi aizkavējas, ir produktu grupas, kurās novērojama ierīču pārprodukcija, piemēram, par portatīvo datoru segmentā, kas bija īpaši pieprasīti pandēmijas laikā,” piebilst U. Ahuna-Ozola.