Fiziskās aktivitātes un gadžeti: kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties piemērotāko?

gadzeti fiziskas aktivitates

Attīstoties aktīva un veselīga dzīvesveida kustībai visā pasaulē, arī Latvijas iedzīvotāji sportiskām aktivitātēm pievēršas vairāk. Lai fiziskā slodze būtu samērīga, tehnoloģiju eksperti un fitnesa treneri iesaka lietot sporta pulksteņus un fitnesa aproces, kā arī sniedz padomus, kā izvēlēties savām fiziskajām aktivitātēm atbilstošāko elektronisko pavadoni.

Laikam kļūstot siltākam, ielās, parkos un citur strauji pieaug sportotāju, īpaši skrējēju, skaits. Kā izriet no jaunāko pētījumu rezultātiem*, ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas 62% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Neatņemami viņu aksesuāri ir sporta pulksteņi un fitnesa aproces, kas atkarībā no komplektācijas, ļauj sekot līdzi savām sportiskajām aktivitātēm, analizēt to rezultātus u.tml.

aproces salidzinajums

Domājot par preču un pakalpojumu klāstu, vienmēr ņemam vērā klientu vēlmes un vajadzības. BITES jaunākās klientu aptaujas dati liecina, ka dažādus servisus sportam un veselībai – mobilās aplikācijas, pulsometrus u.c. – šobrīd aktīvi lieto aptuveni divi no desmit mūsu klientiem, taču iespēju tos lietot apsver teju katrs trešais. Tāpēc BITES piedāvājumā ir ne vien mobilās ierīces un pakalpojumi, bet arī mūsdienīgi, interaktīvi aksesuāri gan dzīves baudītājiem, gan aktīva dzīvesveida cienītājiem. Vieni no pieprasītākajiem ir tieši sporta pulksteņi un aproces,” skaidro BITES Loģistikas nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.

Sporta pulksteņu un aproču piedāvājums tirgū ir ļoti plašs un daudzveidīgs – no pavisam vienkāršām līdz tik progresīvām, ka to multifunkcionalitāti spēj novērtēt vien nopietni sportisti. Tāpēc fitnesa treneri un BITES tehnoloģiju eksperti ir notestējuši vairākus sporta pulksteņus un aproces un apkopojuši padomus, kā izvēlēties saviem sportošanas paradumiem atbilstošāko ierīci.

Pirmkārt un galvenokārt, izvēloties sporta pulksteni vai aproci, ir svarīgi izvērtēt savu ikdienu un saprast, kādam mērķim tā tiks izmantota – tikai kā stilīgs aksesuārs ikdienas tēla papildināšanai, kā kājām noieto soļu, ar riteni nobraukto kilometru uzskaites palīglīdzeklis vai kas vairāk.

Pievēršoties aktīvākam dzīvesveidam, vispirms ir jāsaprot, ko tieši vēlies mainīt savā dzīvē. Ja mērķis ir nevis sporta aktivitātes, bet ikdienas gaitu analīze, pietiek ar vienkāršākām ierīcēm, kas ietver pamata funkcijas, piemēram, soļu skaitītāju. Savukārt fiziski aktīviem cilvēkiem un tiem, kuri vēlas uzsākt treniņus, iesaku izvēlēties multifunkcionālākas aproces vai pulksteņus, kas ietver pulsometru, jo treniņu laikā ir svarīgi kontrolēt sirdsdarbību un organisma reakciju uz slodzi,” norāda “My Fitness” sporta klubu tīkla menedžere un trenere Alīna Silicka.

Otrkārt, jāpievērš uzmanība, vai izvēlētās ierīces monitoringa aplikācija darbosies lietotāja viedtālruņa operētājsistēmā – iOs vai Android. Proti, tiem, kuri ikdienā izmanto iPhone viedtālruni, Android telefoniem paredzētie sporta pulksteņi un aproces nederēs, jo tās nedarbosies.

Treškārt, ir jāizvērtē savas finansiālās iespējas – jo vairāk un dažādākas funkcijas ietvertas ierīcē, jo augstāka ir tās cena. Taču jāņem vērā, ka ierīcē investētie līdzekļi negarantē lielāku fizisko aktivitāti un labākus sasniegumus fiziskajā jomā. Tas ir tikai palīglīdzeklis ikdienas un sportisko aktivitāšu plānošanai, slodzes kontrolei u.tml., kas var veicināt motivāciju kustēties vairāk, piemēram, daloties savos sportiskajos panākumos sociālajos tīklos ar draugiem un izaicinot viņus.

Ceturtkārt, vēlams izvērtēt plānoto sportisko aktivitāšu intensitāti, jo sporta pulksteņu un aproču baterijas ilgums treniņu un pulksteņa režīmā atšķiras. Ja ierīce ikdienā tiek izmantota kā pulkstenis, retu reizi aktivizējot soļu skaitītāju vai miega kontroles funkciju, baterija bez uzlādes darbojas vairākas dienas un pat nedēļas. Savukārt, ja tā tiek lietota aktīvi, uzlāde ir nepieciešama biežāk – reizi dienā vai divās, jo atsevišķas funkcijas, bet īpaši GPS režīms, patērē vairāk resursu.

Mūsdienīgi sporta pulksteņi un aproces ietver daudz dažādu iespēju, taču vērtīgākā no tām ir iespēja apkopot un vizualizēt datus, uzskata A.Silicka: “Efektīvākais veids, kā veicināt jaunu ieradumu veidošanos un uzturēt motivāciju, ir sekot līdzi dinamikai. Sporta pulksteņi un fitnesa aproces nodrošina šo iespēju, jo dati tiek atspoguļoti ļoti pārskatāmi un par ilgu laika periodu, tāpēc uztvert un salīdzināt informāciju ir daudz vienkāršāk. Sekojot līdzi svarīgiem parametriem, piemēram, pulsam, mēs arī skaidrāk apzināmies realitāti – cilvēkiem ir raksturīgi pārspīlēt savu fizisko aktivitāšu līmeni, bet šīs ierīces sniedz objektīvu informāciju, tāpēc izvērtēt, kādas pārmaiņas nepieciešamas ikdienā, un novērtēt sasniegto, ir vieglāk.

Fitnesa treneri un BITES eksperti izmēģināja trīs dažādus sporta pulksteņus un aproces – Nilox Ernest, Polar M400 un TomTom Runner 3. Tās visas ir savienojamas ar ierīcēm, kurām ir iOs un Android operētājsistēmas, izmantojot Bluetooth tehnoloģiju. Taču atšķiras funkcionalitāte, dizains un cena.

Ja ikdienā aktīvi sportot nav plānots, taču ir vēlme kontrolēt miega kvalitāti un veikt soļu uzskaiti pastaigu laikā vai nūjojot, atbilstošāka izvēle būs Nilox Ernest. Šī aproce ir ļoti kompakta un visai eleganta, jo vizuāli atgādina rokassprādzi. Tā nodrošina arī veiktās distances mērījumus, patērēto kaloriju uzskaiti un sociālo tīklu ziņojumus. Cena – līdz 100 EUR.

Ja sportiskās aktivitātes plānotas salīdzinoši regulāri, piemēram, no rītiem skriet, reizi nedēļā apmeklēt aerobikas nodarbības vai peldbaseinu, bet brīvdienās doties izbraukumos ar riteni, piemērotāks modelis būs Polar M400. Tajā papildus soļu skaitītājam, patērēto kaloriju un miega mērījumu funkcijai ietverts arī pulsometrs un sirdsdarbības sensors slodzes kontrolei, GPS režīms. Tāpat tas ļauj plānot treniņus un analizēt to rezultātus, veikt dažādus slodzes testus, aprēķināt veikto distanci un kustības ātrumu u.tml. Paredzēti arī dažāda veida brīdinājumi, ja ilgstoši esi mazkustīgs u.c. Mitrumizturība – līdz 30m. Cena – 100 līdz 200 EUR.

Savukārt, ja sportot ir plānots nopietnāk, piemēram, regulāri apmeklējot trenažieru zāli, gatavojoties maratoniem vai velo sacensībām, kur īpaši liela loma ir fiziskajai izturībai un spējai pielāgoties mainīgas slodzes apstākļiem, atbilstošāks modelis būs TomTom Runner 3. Tas ir savienojams ar WiFi tīklu, turklāt papildus pamata funkcijām ierīcē ietverts arī GPS, multisporta un sacensību režīms, optiskais pulsa mērītājs, mūzikas atskaņošanas funkcija (iespēja saglabāt līdz 500 dziesmām) u.tml. Mitrumizturība – līdz 40m. Cena – 200 līdz 300 EUR.

* Pētījumu veikusi Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar tirgus un sociālo pētījumu aģentūru “Latvijas fakti”.

Kā parūpēties par papildu romantikas devu attiecībās, izmantojot modernās tehnoloģijas?

Kā digitālās tehnoloģijas palīdz uzlabot biznesa efektivitāti: praktiski padomi uzņēmējiem

Tendence: pieprasītākās mobilo telefonu krāsas ir melna, zila un zelta

Eksperti: pieaugušie internetā bieži vien pieļauj tās pašas kļūdas, kuras bērni

5 populārākās mobilās aplikācijas, kas ierobežo viedtālruņa lietošanu auto vadīšanas laikā

Jauna tendence - dārgi viedtālruņi sīvi konkurē ar lētākām ierīcēm

Kā pagarināt mobilā telefona mūžu aukstā laikā?

Svētkos mobilā interneta patēriņš pieaug divas reizes

Kas raksturo Latvijas iedzīvotāju "Paldies!" teikšanas kultūru?

Svētkos strādājošo piedzīvojumi darbā: liek no jauna noticēt Ziemassvētku vecītim

Kā vislabāk iemūžināt skaistākos svētku mirkļus ar viedtālruni?

Eksperti: Darbinieki kļūst aizvien vērtīgāki

Aptauja: īpašu “Paldies!” par darbu svētkos visvairāk ir pelnījuši mediķi

Praktiski padomi, kā parūpēties par tehnoloģisku Ziemassvētku dāvanu drošību

Apvienojas "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

Eksperts: 5G tehnoloģijas biznesam ļaus būt efektīvākam un straujāk attīstīties

Kas jāņem vērā vecākiem, runājot par kibermobingu ar digitālajiem bērniem?

BITE un "Huawei" nostiprina sadarbību

BITE turpina sadarbību ar LHF arī jaunajā hokeja sezonā

BITE tīkla un pakalpojumu modernizēšanā reģionos šogad investējusi 8 miljonus eiro

Kā sagatavot “garšīgu” CV un motivācijas vēstuli? Ieteikumi jaunajiem profesionāļiem

BITE investē 50 000 eiro klientu apkalpošanas centra modernizēšanā Bauskā

Četras lietas, kas jāzina par “geimingu”

Viedtālruņi un kiberdrošība - populāri mīti un patiesības

Sešas mobilās aplikācijas, kas palīdzēs papildināt zināšanas

BITE kā pirmais mobilo sakaru operators Latvijā sāk piedāvāt “Apple” ražotāja risinājumus biznesam

"Jauno talantu dienas" - iniciatīva jauniešu talantu attīstības un karjeras izaugsmes veicināšanai

Pieci iemesli, kas padara "iPhone" par kulta preci

Aptauja: Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ceļo bez apdrošināšanas

Piecas mobilās spēles darba produktivitātes uzlabošanai

Investējot 100 tūkstošus eiro, Daugavpilī atklāj pirmo reģionālo “BITES Jauno tehnoloģiju parku”

5 praktiski padomi, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos

Aizvien biežāk mājas internetam cilvēki izvēlas jaudīgu mobilo pieslēgumu

BITE un “Compensa” sāk piedāvāt nepārtraukto ceļojuma apdrošināšanu

Piecas noderīgas aplikācijas dziedāšanas iemaņu uztrenēšanai

Kā sabiedrībā zināmi vecāki rūpējas par savu bērnu drošību?

Sagatavo viedtālruni ceļojumam un atpūties bez raizēm

Noderīgi aksesuāri viedtālruņiem košāko vasaras mirkļu ķeršanai

Latvijā vecākus visvairāk uztrauc svešinieku radīti apdraudējumi bērniem

Četri radoši Latvijas zīmoli, ko ir vērts atbalstīt

Brāļi Bukarti u.c. hokejisti atklāj, kādas fanu aktivitātes viņu uzmundrina visvairāk

Bērns viens pats mājās - kā parūpēties par drošību?

Fanošanas paradumi mainās: katrs trešais seko līdzi hokeja aktualitātēm mobilajās ierīcēs

Uzņēmējus kibernoziegumi uztrauc vairāk nekā vandālisms un zādzības

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

BITE turpina investēt tīkla pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos – atklātas septiņas jaunas 4G bāzes stacijas

Trešā daļa Latvijas hokeja fanu uzskata: galvenais ir piedalīties, nevis uzvarēt

BITE plāno ieguldīt tīkla infrastruktūrā aptuveni 10 miljonus eiro

Latvijas hokeja fani: Pasaules čempionāts hokejā ir tradīcija, kas vieno

Tendence: uzņēmēji novērtē mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības, tomēr izmanto tās nelabprāt

Video satura patēriņš mobilajās ierīces pieaug, BITE turpina stiprināt tīkla kvalitāti un kapacitāti

"BITE Latvija" iegādājusies "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

BITE sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu – gudro video novērošanu mājoklim un biznesam

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību