Bite pērn investēja 11,8 miljonus eiro, tuvākajos gados 4,5G un 5G tīkla attīstībā ieguldīs vēl

5g

Mobilo sakaru operators Bite 2016. gadā infrastruktūras attīstībā un klientu servisa pilnveidošanā ieguldīja 11,8 miljonus eiro, īpašā mediju pasākumā klātesošos informēja Bites vadītājs Kaspars Buls.

“Solīts -darīts! Pērn uz katru vienu eiro, ko nopelnījām no cenas paaugstinājuma, vēl deviņus eiro ieguldījām no Bites budžeta. Tā mēs droši varam apgalvot, ka katra desmitā lieta, ko pagājušajā gadā uzbūvējām, radījām vai paveicām, bija iespējama, pateicoties finansēm, ko ieguvām no cenu pieauguma,” skaidroja Bites vadītājs.

Lauvas tiesa jeb 11,429 miljoni eiro no kopējām investīcijām tika novirzīti tīkla un tehnoloģiju attīstībai. Savukārt 0,371 miljoni eiro ieguldīti klientu servisa attīstībā.

Buls atzina, ka šis ir tikai pirmais solis Bites vērienīgajā vairāku gadu investīciju programmā. Līdz 2018.gadam infrastruktūras attīstībā kopumā plānots ieguldīt vairāk nekā 20 miljonus eiro. Šīs investīcijas ļaus pakāpeniski un mērķtiecīgi virzīties uz 5G tīkla ieviešanu. Jaunās paaudzes tīkls tiek veidots sadarbībā ar globālo informācijas komunikācijas tehnoloģiju gigantu “Huawei”.

Tā 2016.gada nogalē Bite tīklam pievienoja 80 4G+ bāzes stacijas un 176 4G bāzes stacijas, no kurām 25 ir uzbūvētas pilnīgi no jauna. Vienlaikus Bite bija pirmais mobilo sakaru operators, kurš uzstādīja Latvijā pirmo 4,5G bāzes staciju. 2016.gada beigās Bites tīklā bija 710 bāzes stacijas.

Arī 2017.gadā uzmanības fokusā būs 4G un 4,5G tīkla stiprināšana. Līdz vasarai Bite nodrošinās vēl ātrāku internetu uz Latvijas lielākajiem ceļiem, vairāk nekā 60 bāzes stacijas aprīkojot ar 4G. Plānots uzbūvēt arī 70 jaunas 4G bāzes stacijas.

4,5G tīkla izmantošana sniedz reālus ieguvumus mūsu klientiem, proti, ātrāku un stabilāku datu pārraidi, tāpēc līdz jūnijam uzstādīsim arī septiņas 4,5G bāzes stacijas. Tā līdz šā gada beigām bāzes staciju skaits Bites tīklā sasniegs teju 800,” uzsver Bites vadītājs.

Vienlaikus Bite vadītājs atgādināja, ka klientu fokuss ir un paliek uzņēmuma prioritāte: “Mēs sākam ar to, kur klientam saskare ar Biti ir vistiešākā, proti, mūsu saloniem. Pērn jau modernizējām un paplašinājām 13 klientu apkalpošanas centrus. Šogad atbilstoši jaunajam konceptam pārveidosim arī atlikušos 26. Vēl vairāk – savos salonos bez maksas nodrošinām pakalpojumus, kas atvieglo viedierīču lietošanu, piemēram, sagatavojam tās darbam un pārnesam datus no vecās ierīces uz jauno. Starp citu – šo pakalpojumu piedāvājam arī citu operatoru klientiem.

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību