Teorijas un minējumi – ko gaidīt no jaunā “iPhone 8”

Kamēr viedtālruņu lietotāji visi pasaulē aizturētu elpu gaida “iPhone” jauno modeli, kas dienasgaismu ieraudzīs jau šodien, 12.septembrī, zīmola desmit gadu jubilejā, mobilo sakaru operators BITE ir apkopojis dažādus minējumus par to, ko varam gaidīt no “Apple” šoreiz, informēja BITES Loģistikas nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar “BMO Capital Markets” aprēķiniem 2017.gada pavasarī pasaulē tika lietoti vairāk nekā 700 miljoni “Apple” ierīču. Eksperti uzskata, ka tuvāko gadu laikā šis skaitlis pārsniegs vienu miljardu, tādēļ nav brīnums, ka katra jauna “Apple” produkta prezentācija rada plaša mēroga ažiotāžu.

Minējums #1 – ierīces pie lietotājiem nonāks vien 22.septembrī
“The Wallstreet Journal” ziņo, ka “Apple” šo vasaru esot aizvadījis, cīnoties ar dažādām ražošanas kļūmēm, kas esot apgrūtinājušas nepieciešamā skaita ierīču piegādes. Tāpēc pastāv diezgan liela varbūtība, ka reālā jauno viedtālruņu pārdošana sākšoties vismaz desmit dienas pēc oficiālās prezentācijas, kas plānota 12.septembrī.

Šis ir viens no tiem minējumiem, par kura atbilstību patiesībai varēsim pārliecināties itin drīz, jo oficiālā jauno “Apple” produktu pasaules mēroga prezentācija ir tepat, rokas stiepiena attālumā,” norāda Birnbaums.

Minējums #2 –  “iPhone 8” varbūt nebūs “iPhone 8”
Paredzams, ka “iPhone” desmit gadu jubilejā uzmanības centrā būs tieši šī ierīce, kas, ja var ticēt publiski izvirzītajām teorijām, būs absolūts “Apple” flagmanis gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā. Publiskajos avotos tiek minēti vairāki iespējamie šī viedtālruņa modeļa nosaukumi – no “iPhone 8” līdz pat “iPhone X”, “iPhone Pro” un “iPhone Edition”. 

Minējums #3 – lietotājus gaida uzlabots interfeiss
Ap jauno “iPhone” ir sacelta ļoti liela ažiotāža, tāpēc mēs ceram ieraudzīt pilnīgi jaunu ierīci ar unikālu dizainu. Runā, ka jaunā tā OLED ekrānam būs noapaļoti stūri, šaurāka ārējā mala un tas sasniegs 5,8 collas, kas jau ir visai interesanti, jo tik liels ekrāns “iPhone” viedtālruņiem vēl nav bijis,” skaidro Birnbaums. 

Klīst arī runas, ka jaunās ierīces būs pieejamas trīs krāsās – baltā, melnā un kapara, turklāt tām vairs nebūs tik raksturīgās “Home” pogas – šī poga tiks aizstāta ar  šauru rīkjoslu, kas būs pārvietojama pa ekrānu. Tāpat šajos viedtālruņos būšot iestrādāta papildinātās realitātes tehnoloģija, kā arī “iPhone to iPhone” maksājumu funkcija un bezvadu uzlādes iespēja.

Bet “Bloomberg” autors Marks Gurmans min, ka jaunais “iPhone” interfeiss varētu būt īpaši piemērots tiem, kam patīk lietot vairākas mobilās aplikācijas vienlaikus. Turklāt šajā viedtālruņa modelī īpašnieka atpazīšana tiks veikta nevis pēc pirkstu nospieduma, bet gan pēc sejas pantiem. Tas nozīmē, ka ierīces paneļa augšējā daļā vajadzētu būt iebūvētam 3D sejas atpazīšanas sensoram, kas atbloķē tālruni un ļauj autorizēties, lai veiktu maksājumus, kā arī infrasarkanajam sensoram, kas palīdz atpazīst seju tumsā.

Ņemot vērā, ka Gurmana līdzšinējie minējumi par dažādām viedierīcēm ir bijuši visai precīzi, tiek uzskatīts, ka arī šoreiz tiem ir diezgan liela ticamība pakāpe. Gaidīsim, ko teiks pats “Apple”,” tā Birnbaums.

Minējums #4 – jaunā “iPhone” cena būs, sākot no 999 ASV dolāriem
Nenoliedzami, šis būs premium klases produkts, tādēļ arī tā cena, visticamāk, atbildīs šai kategorijai. “The New York Times” autors Braians Čens, analizējot “iPhone” veiksmes stāstu, minēja, ka telefonu klāstu papildināšot modelis, kura cena sākšoties no 999 ASV dolāriem. 

Savukārt citos avotos tiek minēts, ka jaunajam “iPhone” būs iOS11 operētājsistēma, ko “Apple” prezentēs līdz ar pašu ierīci, un tā cena ASV varētu būt ap 1000 ASV dolāru, savukārt Lielbritānijā – ap 1000 mārciņu.

Minējums #5 – tirgū parādīsies uzlabotas “iPhone 7” versijas
Ir minējumi, ka līdz ar “iPhone8” klajā nāks arī uzlabotas “iPhone7” versijas, kuru iespējamie nosaukumi varētu būt “iPhone 7s” un “iPhone 7s Plus”. Līdzšinējā pieredze liecina, ka šādām ierīcēm parasti ir jaudīgāki procesori, uzlabots akumulatora darbības ilgums un citi nelieli uzlabojumi, piemēram, kvalitatīvāka kamera, tādējādi to cenai vajadzētu būt zemākai nekā jaunajam “iPhone 8”.

Jau vēstīts, ka, palielinoties pieprasījumam pēc “iPhone” viedtālruņiem, BITE šā gada 17.jūlijā nostiprināja partnerību ar “Apple”, kļūstot par šī ražotāja oficiālo partneri Latvijā. 

Saskaņā ar BITES pārdošanas rādītājiem, “iPhone” viedtālruņu pārdošanas apjomi pēdējo trīs gadu laikā ir palielinājušies par 96%. Šobrīd pārdoto “iPhone” viedtālruņu skaits veido 15% no BITES kopējiem tālruņu pārdošanas apjomiem, taču uzņēmuma mērķis ir palielināt to noietu līdz gada beigām līdz 30%. 
 

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību