RTU studentes piedalās pirmā 4,5G tīkla ieviešanā Latvijā

rtu ptrakse

Ir noslēdzies mobilo sakaru operatora BITE un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sadarbības pirmais posms, kura ietvaros topošajiem telekomunikāciju inženieriem tika nodrošināta prakse uzņēmumā un iespēja piedalīties pirmā 4,5G tīkla ieviešanā Latvijā. Studenti atzīst, ka praksē guvuši ne tikai vērtīgu pieredzi un jaunas zināšanas, bet arī pārliecību, ka izvēlētā nozare ir perspektīva un aizraujoša.

Kopš pērnā gada rudens BITE kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu “Huawei” aktīvi strādā pie 4,5G tīkla pārklājuma paplašināšanas darbiem Latvijā. Lai varētu dalīties unikālajā pieredzē ar nākotnes tehnoloģiju ekspertiem, šā gada sākumā uzņēmums uzsāka sadarbību ar RTU. Tās pirmajā posmā topošajiem telekomunikāciju inženieriem tika nodrošināta prakse BITES Tīkla daļā, kuras laikā viņi varēja iepazīt telekomunikāciju uzņēmuma darba aizkulises, izzināt jaunākās tehnoloģiskās iespējas un piedalīties pirmā 4,5G tīkla izveidē Latvijā, strādājot plecu pie pleca ar augstas raudzes pasaules līmeņa speciālistiem. Šo iespēju izmantoja divas Telekomunikāciju maģistra programmas 1.kursa studentes – Baiba un Elīna.

Noslēdzoties praksei, meitenes atzīst, ka guvušas nenovērtējamu pieredzi, izpratni par mobilo sakaru tīkla darbības principiem, kas tikai vairojis vēlmi attīstīt karjeru telekomunikāciju jomā. “Zvanot kādam, mēs - kā lietotāji - redzam tikai rezultātu, un tas mūs lielākoties apmierina, tāpēc parasti neaizdomājamies, kā signāls tiek pārraidīts no vienas ierīces uz otru, kā sadarbojas bāzes stacijas, kā bāzes stacijas vadības panelis sadarbojas ar antenām, kāpēc kaut kas nedarbojas, kāda ir datu kustības dinamika utt., ” skaidro Baiba, norādot, ka tieši interese par to, kā tehniski tiek nodrošināts šķietami pašsaprotamais, bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc izvēlējusies apgūt telekomunikāciju inženiera arodu.

Arī Elīna pēc dabas ir ļoti zinātkāra. Tomēr, kad bija laiks izvēlēties nākotnes profesiju, nav varējusi izlemt, kura joma uzrunā vairāk. Toreiz draudzenes vectēvs ieteicis studēt telekomunikācijas, uzsverot, ka telekomunikāciju tirgus strauji attīstās, tāpēc šīs jomas speciālistiem darbs būs vienmēr. Arguments šķita gana pārliecinošs, lai izvēlētos šo šķietami vīrišķīgo profesiju, kurā, kā izrādās, sievietēm ir ļoti daudz priekšrocību, jo, piemēram, smalkus darbus viņas var paveikt precīzāk. Savu izvēli Elīna nenožēlo, jo studiju process ir aizraujošs, turklāt praksē pārliecinājusies, ka tīkla inženiera ikdiena nav nemaz tik vienmuļa – nepārtraukti notiek kāda kustība, plānojot, rēķinot, būvējot, komunicējot ar cilvēkiem u.tml.

Prakses iespējas studentiem piedāvājām pirmo reizi, tāpēc šis projekts mums bija neliels izaicinājums. Taču ar rezultātu esam ļoti apmierināti, jo gan mēs, gan studentes guvām nenovērtējamu pieredzi. Prieks, ka meitenes ļoti aktīvi, ar lielu interesi iesaistījās visos procesos un uzdeva daudz jautājumu, kas viņām ļāva labāk izprast lietu būtību. Tas, cik ātri viņas augstskolā gūtās teorētiskās zināšanas apaudzē ar praktiskajām un kā veidojas viņu profesionālais skatījums uz norisēm, ir tiešām apsveicami. Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē mums ieinteresētu, aizrautīgu darbinieku trūkums nedraud,” atzīst meiteņu prakses vadītājs, Bites Tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.

Prakses ietvaros studentes piedalījās 4,5G tīkla izveidē, mēneša garumā sekojot līdzi gan tā plānošanai, gan integrācijai, gan aparatūras uzstādīšanai. Paveiktā darba gala rezultāts būs redzams jau pēc aptuveni mēneša, kad Rīgā tiks aktivizētas vairākas 4,5G bāzes stacijas, tādējādi izveidojot pirmo 4,5G tīklu Latvijā, kas spēj nodrošināt līdz 1Gb/s lielu mobilā interneta ātrumu.

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību