Mobilo sakaru lietojums brīvdabas pasākumu laikā būtiski pieaug

sakari festivalos

Dažādi masu pasākumi, it īpaši brīvdabas festivāli, mobilo sakaru operatoriem ir liels izaicinājums, jo to norises laikā konkrētajās vietās mobilo sakaru tīklā veidojas ļoti liela noslodze. Piemēram, festivāla "Positivus" laikā Salacgrīvas apkārtnē augšupielādēto datu apjoms pieauga astoņas reizes.

Mums ir tiešām prieks, ka Latvijā attīstās festivālu kultūra un aizvien biežāk tiek rīkoti pasākumi, kas pulcē ne tikai vietējo auditoriju, bet arī ārzemju viesus. Lai gan tas ir izaicinājums tīkla infrastruktūrai, dažādi moderni mūsdienu risinājumi, piemēram, pārvietojamas bāzes stacijas, sniedz iespēju palielināt tīkla kapacitāti un veiksmīgi apkalpot klientu vajadzības arī tad, ja datu lietojums pēkšņi pieckāršojas un pat desmitkāšojas,” skaidro BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko. 

Kā izriet no BITES datiem, festivālu un citu publisku brīvdabas pasākumu apmeklētāji ir arī aktīvi mobilo sakaru lietotāji, jo šo pasākumu norises vietās tradicionāli palielinās gan zvanu un īsziņu apjoms, gan arī interneta patēriņš telefonos.,” skaidro  BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja K.Javtušenko.

BITES dati liecina, ka brīvdabas pasākumos īpaši pieaug augšupielādēto datu apjoms, kas liecina, ka lietotāji ļoti labprāt dalās savos iespaidos sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram”. Šovasar mobilo sakaru sniegtās iespējas visaktīvāk ir izmantojuši “Positivus” apmeklētāji. Tā, ja zvanu īpatsvars festivāla norises laikā Salacgrīvā palielinājās par 81%, augšupielādēto datu apjoms pieauga astoņas reizes – kopumā “Positivus” laikā internetā tika augšupielādēti vairāk nekā 350 GB datu.
Liepājā notikušā “Summer Sound” festivāla laikā sarunu apjoms BITES tīklā palielinājās par aptuveni 20%, augšupielādēto datu apjoms – par 75%, bet lejupielādēto – par 40%.

Savukārt starptautiskā mūzikas festivāla “Laba Daba” laikā sarunu apjoms Līgatnes pagastā palielinājās par 5%, bet augšupielādēto un lejupielādēto datu apjoms – par aptuveni 20%.

Visa starpā var minēt, ka “Red Hot Chilli Peppers” koncerta laikā Lucavsalas apkārtnē zvanu apjoms pieauga par 42%, bet augšupielādēto datu apjoms – par 80%. Kopumā koncerta laikā augšupielādēti teju 100GB datu.
 

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību