Bērnu audzināšana un mūsdienu tehnoloģijas: noderīgas mobilās aplikācijas mūsdienu mammu ikdienai

bernu audzinašana

Būt par mammu – tas ir atbildīgākais pilnas slodzes darbs pasaulē, kura veikšanai nepieciešams daudz enerģijas, tāpēc BITES tehnoloģiju eksperti kā sveicienu visām māmiņām Mātes dienā sagatavojuši apkopojumu ar praktiski noderīgām mobilajām aplikācijām, kas ļauj atvieglot mūsdienu mammu ikdienas soli.

Bērni prasa daudz laika un enerģijas, turklāt liek apgūt aizvien jaunas prasmes un izzināt aizvien jaunas iespējas, piemēram, aizstāt drukātas grāmatas ar elektroniskām, iemācīties vienlaikus runāt pa telefonu, gatavot ēst un mainīt bērnam autiņbiksītes, kā arī izpētīt tiešsaistes veikalu piedāvājumus, jo iepirkšanās ar bērnu ir īpaši liels izaicinājums. Tāpēc aptaujājot kolēģus un sociālajos tīklos aktīvas mammas, BITES tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši informāciju par praktiski noderīgām mobilajām aplikācijām, kas ļauj atvieglot mūsdienu mammu ikdienas soli.

Veļasmašīnas, bērnu uzraudzības rācijas, multikatli, interaktīvas rotaļlietas… Tehnoloģijas ienāk mūsu ikdienā aizvien vairāk, un būtu grēks neizmantot to sniegtās iespējas. Piemēram, es ļoti novērtēju to, ka man ir iespēja sazvanīt bērnus jebkurā vietā un laikā, sekot līdzi viņu sekmēm “E-klasē” vai kontrolēt viņu ikdienas gaitas, izmantojot mobilo aplikāciju “Family Locator”. Man kā mammai tas sniedz daudz lielāku drošības sajūtu,” norāda BITES Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Oksana Stankeviča. 

“White Noise” – efektīvs risinājums saldākam miegam

Nav noslēpums, ka veselīgs miegs būtiski ietekmē dzīves kvalitāti un labsajūtu, turklāt – kā lieliem, tā maziem sapņotājiem. Ar bērna ienākšanu ģimenē pilnvērtīga miega stundu skaits parasti samazinās. Miegs pilnīgā klusumā, kā izrādās, ir tikai šķietami efektīvākais risinājums, jo to var viegli iztraucēt pēkšņas skaņas, piemēram, policijas sirēnas, suņu rejas, bērna knosīšanās u.tml. Tā kā cilvēka smadzenes strādā arī miera stāvoklī, speciālisti miega kvalitātes uzlabošanai iesaka fonā klausīties dažādu frekvenču sadzīves skaņas, tādas kā matu fēna vai tvaika nosūcēja dūkšana, ūdens tecēšana, kaķa murrāšana, okeāna viļņu skalošanās, džungļu skaņas. Starp citu – pētījumi un jauno vecāku pieredze liecina, ka šīs sadzīves skaņas arī lieliski nomierina mazus bērnus – pat labāk nekā klasiskā mūzika! Mobilā aplikācija “White Noise” piedāvā 40 šādu skaņu ierakstus, kā arī iespēju kombinēt tās un ierakstīt savas skaņas. Tā pieejama Android ierīcēm.

“WhatsApp” – vienkārša, droša, uzticama ziņapmaiņa

Šī ir viena no pasaulē populārākajām saziņas mobilajām aplikācijām, kas nodrošina iespēju gan zvanīt, gan sūtīt ziņas, tostarp foto, video un audio ziņojumus, atrašanās vietas datus u.tml. Bezmaksas balss un video zvana funkcijas lieti noder ne tikai sazinoties, piemēram, ar ārvalstīs dzīvojošiem radiem un draugiem. Jaunie vecāki to nereti izmanto kā bērnu uzraudzības rāciju – kamēr mazulis guļ vai rotaļājas savā istabā, viens telefons ar aktivizētu “WhatsApp” zvanu tiek novietots viņa tiešā tuvumā, bet otru vecāki novieto savā redzeslokā pavisam citā telpā vai pat mājas pagalmā, kur konkrētajā brīdī atrodas. Tā ir iespēja padarīt aktuālos darbus vai atpūsties, vienlaikus sekojot līdzi bērna aktivitātēm.

Balss un video zvaniem tiek izmantots interneta savienojums, tāpēc par augstām zvanu izmaksām nav jāuztraucas. Vēl vairāk – “WhatsApp” ir viena no mobilajām aplikācijām, kuru BITES klienti var izmantot neierobežoti, jo par tās lietošanas laikā patērēto interneta apjomu nav jāmaksā.

“Family Locator” – palīgs bērna attālinātai uzraudzībai

Lai arī šī mobilā aplikācija sniedz milzu priekšrocības, spēlējot ar bērniem paslēpes, tās primārais mērķis ir pavisam cits – sekot līdzi ģimenes locekļu ikdienas gaitām, ko īpaši novērtē sākumskolas vecuma bērnu vecāki. Proti, tā nodrošina iespēju jebkurā brīdī ieskatīties kartē un uzzināt, kur tieši reāllaikā bērns (precīzāk – viņa telefons) atrodas – skolā, mājās, pie draugiem vai ceļā pie vecmāmiņas u.tml., kā arī sarakstīties ar viņu tiešsaistē. Ja bērns apmaldās, viņam ir iespēja nospiest SOS pogu, un aplikācija uzreiz nosūta vecākiem viņa GPS koordinātes. Vēl vairāk – tā kā bērni mēdz būt aizmāršīgi un aizmirst, kur atstājuši telefonu, šī aplikācija lieti noder to meklēšanai, jo liek telefonam iezvanīties pat tad, ja tam uzstādīts klusuma režīms. Lietotne pieejama iPhone un Android ierīcēm.

“Pasakas” – aizraujoša izklaide garākos pārbraucienos un ne tikai

Lai gan viedierīces nevar pilnībā aizstāt grāmatu lasīšanas prieku, tās ne vienmēr ir pa rokai.  Šādos gadījumos lieti noder mobilā aplikācija “Pasakas”, kurā apkopotas 100 populāras latviešu un cittautu audiopasakas, kas ilustrētas ar mākslinieku zīmējumiem. Lietotne veidota tā, lai to ērti un droši var lietot gan vecāki, gan arī paši bērni, vecāki, piemēram, pasakas var meklēt pēc nosaukuma, kā arī ir iespēja veidot savu iecienītāko pasaku izlasi.

Lieliska alternatīva pasaku mīļotājiem ir mobilā aplikācija “Pasaku kino”, kurā apkopotas 100 sirsnīgas Latvijā radītas multfilmas, piemēram, “Zaķīšu pirtiņa” un “Sprīdītis”. Tā gan aizstās ikvakara pasaciņu, gan noderēs laika īsināšanai garākos braucienos ar auto u.tml.

Abas lietotnes pieejamas bez maksas, turklāt gan iPhone, gan Android ierīcēm.

„Feed Baby” – bērna aprūpes dienasgrāmata

Lai arī šī mobilā aplikācija paredzēta aprūpes dienasgrāmatas veidošanai bērniem no dzimšanas līdz 5 gadu vecumam, īpaši noderīga tā ir mazuļa pirmajos dzīves mēnešos, kad nogurums mēdz būt tik liels, ka piemirstas pat elementāras lietas. Tā ļauj ērti sekot līdzi bērna attīstībai, piefiksējot, kā viņš pieņemas svarā, cik daudz un kādos laikos ir gulējis, no kuras krūts kurā ēdienreizē ir zīdīts, ja bērns tiek barots ar maisījumu vai piebarots – kādos laikos, ko un cik daudz viņš ir apēdis, kad pēdējo reizi mainītas autiņbiksītes, kad un kādi vitamīni doti u.tml. Tāpat ir paredzēta gan atgādinājumu un ierakstu arhivēšanas funkcija, gan arī iespēja veidot divas dienasgrāmatas vienlaikus, kas ir īpaši ērti, ja ir dvīņi vai bērni ar mazu vecuma starpību. Ja nepieciešams, datus, piemēram, pārtikas dienasgrāmatu, kas atspoguļo bērna ēšanas paradumus, var izprintēt un uzrādīt ārstam. Lietotne līdz šim lejupielādēta vairāk nekā 1,2 miljonus reižu. Pieejama iPhone un Android  ierīcēs.

Līdz ar bērna ienākšanu manā dzīvē viedierīces un sociālie tīkli kļuva par manu logu uz pasauli, jo tie nodrošina iespēju palikt apritē, taupīt laiku un pat saglabāt veselo saprātu, komunicējot ar radiem, draugiem, paziņām un citām mammām. Šobrīd manas iecienītākās mobilās aplikācijas ir “Instagram”, kur mammas dalās ar savām mazuļu fotogrāfijām, un “Facebook”, kur var nomedīt skaistākos knupīšu turētājus un noandelēt drēbes, no kurām bērns jau izaudzis. Tāpat daudz izmantoju “WhatsApp”, lai sarakstītos ar tuviniekiem un dalītos ar aizraujošākajām ikdienas ainiņām foto vai video formātā, kā arī “Twitter”, kur mēdzu papukstēt par ikdienas izaicinājumiem un meklēt jaunus domubiedrus,” atklāj 1,5 gadus vecā Rafaela mamma, blogere, hennas māksliniece un žurnāliste Aiga Zviedre.

Bērna pirmajos dzīves gados viņa daudz izmantoja arī mobilo aplikāciju “White Noise” un audiogrāmatu aplikāciju “Audible”, kas ļāva apvienot grāmatu lasīšanas priekus ar ikdienas nodarbēm, piemēram, ēst gatavošanu, veļas gludināšanu, pastaigām svaigā gaisā vai rotaļām.

Kā parūpēties par papildu romantikas devu attiecībās, izmantojot modernās tehnoloģijas?

Kā digitālās tehnoloģijas palīdz uzlabot biznesa efektivitāti: praktiski padomi uzņēmējiem

Tendence: pieprasītākās mobilo telefonu krāsas ir melna, zila un zelta

Eksperti: pieaugušie internetā bieži vien pieļauj tās pašas kļūdas, kuras bērni

5 populārākās mobilās aplikācijas, kas ierobežo viedtālruņa lietošanu auto vadīšanas laikā

Jauna tendence - dārgi viedtālruņi sīvi konkurē ar lētākām ierīcēm

Kā pagarināt mobilā telefona mūžu aukstā laikā?

Svētkos mobilā interneta patēriņš pieaug divas reizes

Kas raksturo Latvijas iedzīvotāju "Paldies!" teikšanas kultūru?

Svētkos strādājošo piedzīvojumi darbā: liek no jauna noticēt Ziemassvētku vecītim

Kā vislabāk iemūžināt skaistākos svētku mirkļus ar viedtālruni?

Eksperti: Darbinieki kļūst aizvien vērtīgāki

Aptauja: īpašu “Paldies!” par darbu svētkos visvairāk ir pelnījuši mediķi

Praktiski padomi, kā parūpēties par tehnoloģisku Ziemassvētku dāvanu drošību

Apvienojas "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

Eksperts: 5G tehnoloģijas biznesam ļaus būt efektīvākam un straujāk attīstīties

Kas jāņem vērā vecākiem, runājot par kibermobingu ar digitālajiem bērniem?

BITE un "Huawei" nostiprina sadarbību

BITE turpina sadarbību ar LHF arī jaunajā hokeja sezonā

BITE tīkla un pakalpojumu modernizēšanā reģionos šogad investējusi 8 miljonus eiro

Kā sagatavot “garšīgu” CV un motivācijas vēstuli? Ieteikumi jaunajiem profesionāļiem

BITE investē 50 000 eiro klientu apkalpošanas centra modernizēšanā Bauskā

Četras lietas, kas jāzina par “geimingu”

Viedtālruņi un kiberdrošība - populāri mīti un patiesības

Sešas mobilās aplikācijas, kas palīdzēs papildināt zināšanas

BITE kā pirmais mobilo sakaru operators Latvijā sāk piedāvāt “Apple” ražotāja risinājumus biznesam

"Jauno talantu dienas" - iniciatīva jauniešu talantu attīstības un karjeras izaugsmes veicināšanai

Pieci iemesli, kas padara "iPhone" par kulta preci

Aptauja: Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ceļo bez apdrošināšanas

Piecas mobilās spēles darba produktivitātes uzlabošanai

Investējot 100 tūkstošus eiro, Daugavpilī atklāj pirmo reģionālo “BITES Jauno tehnoloģiju parku”

5 praktiski padomi, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos

Aizvien biežāk mājas internetam cilvēki izvēlas jaudīgu mobilo pieslēgumu

BITE un “Compensa” sāk piedāvāt nepārtraukto ceļojuma apdrošināšanu

Piecas noderīgas aplikācijas dziedāšanas iemaņu uztrenēšanai

Kā sabiedrībā zināmi vecāki rūpējas par savu bērnu drošību?

Sagatavo viedtālruni ceļojumam un atpūties bez raizēm

Noderīgi aksesuāri viedtālruņiem košāko vasaras mirkļu ķeršanai

Latvijā vecākus visvairāk uztrauc svešinieku radīti apdraudējumi bērniem

Četri radoši Latvijas zīmoli, ko ir vērts atbalstīt

Brāļi Bukarti u.c. hokejisti atklāj, kādas fanu aktivitātes viņu uzmundrina visvairāk

Bērns viens pats mājās - kā parūpēties par drošību?

Fanošanas paradumi mainās: katrs trešais seko līdzi hokeja aktualitātēm mobilajās ierīcēs

Uzņēmējus kibernoziegumi uztrauc vairāk nekā vandālisms un zādzības

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

BITE turpina investēt tīkla pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos – atklātas septiņas jaunas 4G bāzes stacijas

Trešā daļa Latvijas hokeja fanu uzskata: galvenais ir piedalīties, nevis uzvarēt

BITE plāno ieguldīt tīkla infrastruktūrā aptuveni 10 miljonus eiro

Latvijas hokeja fani: Pasaules čempionāts hokejā ir tradīcija, kas vieno

Tendence: uzņēmēji novērtē mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības, tomēr izmanto tās nelabprāt

Video satura patēriņš mobilajās ierīces pieaug, BITE turpina stiprināt tīkla kvalitāti un kapacitāti

"BITE Latvija" iegādājusies "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

BITE sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu – gudro video novērošanu mājoklim un biznesam

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību