Aptauja: Latvijas iedzīvotāji plāno ceļot vairāk. Interesantas un praktiski noderīgas mobilās aplikācijas ceļotājiem

celojot

Ja pēdējā pusgada laikā ceļoja katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, tuvākajos sešos mēnešos ārpus valsts robežām plāno doties jau septiņi no desmit respondentiem, turklāt visbiežāk kā ceļojumu galamērķi viņi norāda Eiropas Savienības valstis, liecina mobilo sakaru operatora Bite veiktās aptaujas rezultāti.

Gan plānojot tuvākus un tālākus braucienus, gan jau esot atpūtā, ir ierasts visus jautājumus risināt iespējami vienkāršāk, un mūsdienās šajā ziņā ļoti palīdz tehnoloģijas – mobilās lietotnes un tiešsaistes risinājumi. Bite ir apkopojusi vairākas mobilās aplikācijas, ko atzinīgi vērtē pieredzējuši ceļotāji – tās lieti noder, dodoties atpūtas vai darba braucienos ārpus Latvijas.

Mūsu nule kā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka internetu telefonā ceļojumos izmanto teju katrs piektais respondents, un primāri tas tika darīts gluži praktisku apsvērumu dēļ, nevis izklaides nolūkā. Proti, 41% aptaujāto izmanto internetu telefonā saziņai ar draugiem, radiem paziņām WhatsApp, Skype vai Facebook, 27% izmanto Waze un Google Maps sniegtās navigācijas iespējas, bet 17% meklē internetā informāciju par dažādiem tūrisma objektiem, naktsmītnēm, ēstuvēm u.tml. Paredzams, ka līdz ar jauno Viesabonēšanas regulu un mobilo sakaru operatoru tarifu plāniem, kas paplašina saziņas iespējas Eiropā, iedzīvotāji internetu telefonā ceļojot izmantos aizvien vairāk,” norādīja Bite Mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

# Kayak – plāno visu ceļojumu vienuviet

Līdzīgi kā plašu popularitāti iemantojušais resurss “Skyscanner”, arī šī lietotne nodrošina labāko avio biļešu, viesnīcu, auto nomas u.c. cenu piedāvājumu meklēšanu dažādās vietnēs. Taču “Kayak” atšķiras ar to, ka šeit bieži var atrast ekskluzīvus labas cenas piedāvājumus, kas citviet nav pieejami. Turklāt lietotāji var uzstādīt labāko cenu paziņojumu vai izmantot “cenu prognozes” funkciju, kas palīdz izvērtēt – rezervēt noskatīto variantu uzreiz vai nogaidīt. Šo aplikāciju var izmantot kā ceļojumu plānotāju, jo tā ļauj pievienot svarīgāko informāciju – izlidošanas vārtu numuru, viesnīcas rezervācijas apstiprinājuma numuru utt. Informācijai var piekļūt reālajā laikā un to var sinhronizēt ar citām ierīcēm, piemēram, Apple viedpulksteni. Lietotne pieejama iOS un Android ierīcēm.

# PackPoint – neaizmirsti svarīgākās ceļojumam nepieciešamās lietas mājās

Čemodāna sakārtošana reizēm ir grūtāks uzdevums nekā šķiet. Lielisks risinājums ir mobilā aplikācija “PackPoint” – tā gan palīdzēs sastādīt līdzņemamo lietu sarakstu, gan ziņos par laika prognozēm, gan ieteiks nepieciešamākās lietas līdzņemšanai, ja ievadīsi tajā ceļojuma laikā plānotās aktivitātes. Lietotāji var pat dalīties ar savu līdzņemamo lietu sarakstu ar citiem – ja nu draugiem vai ģimenes locekļiem arī nepieciešama palīdzība. Lietotne pieejama iOS un Android ierīcēm.

# Sidekix – iepazīsti pilsētu aizraujošās un izzinošās pastaigās

Pilsētvides maršruta plānotājs “Sidekix” nesola īsākos maršrutus, taču, iespējams, interesantākos gan. Aplikācija piemeklē labākos pastaigu maršrutus, ņemot vērā lietotāja intereses – sākot no stilīgām vietām, kur ieturēt maltīti, un beidzot ar modernās mākslas galerijām. Jāpiebilst, ka visas šīs vietas iesaka vietējie iedzīvotāji, tāpēc tās noteikti neliks vilties! Pašlaik pieejama informācija par 100 lielākajām pilsētām, bet izstrādāji apgalvo, ka to skaits palielinās katru nedēļu. Aplikācija pieejam Google Play.

#Citymapper – neapmaldies sabiedriskā transporta labirintos

Ja nevēlies nedz staigāt kājām, nedz īrēt auto, zelta vidusceļš būs sabiedriskais transports. “Citymapper” palīdzēs atrast nepieciešamo transportu un saplānot braucienu tā, lai lietotājs nonāktu galamērķī iespējami ātrāk. Aplikācija piedāvā reālā laika sarakstus autobusiem, vilcieniem un metro lielākajās pilsētās, piemēram, Stokholmā, Kopenhāgenā, Berlīnē, Briselē, Milānā, Romā, Londonā, Parīzē, Sanktpēterburgā, Maskavā u.c. Lietotne pieejama iOs un Android ierīcēm. Starp citu – tā Google Play lejupielādēta vairāk nekā miljons reižu!

Bites veiktās aptaujas dati liecina, ka populārākie Latvijas iedzīvotāju ceļojumu galamērķi ir Eiropas Savienības galvaspilsētas, kurās, kā zināms, ir ļoti attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Lai gan populārās mobilās aplikācijas Waze un Google Maps ceļotāju vidū ir pārbaudīta vērtība, arī “Citymapper” ir ne mazāk praktiska aplikācija, ko apliecina Google Play statistika. Kā nekā, Eiropas metropoļu sabiedriskā transporta sistēmas iebraucējiem nereti ir visai liels izaicinājums,” piebilda Šmite.

#AutoSlash – iznomā auto par labu cenu

Auto nomas cenas mainās teju katru dienu, tāpēc izsekot šīm pārmaiņām steidzīgajā dzīves ritmā nav viegli. Ja arī tas izdodas, nevaram būt droši, ka atrastā cena būs tā izdevīgākā. “AutoSlah” izstrādātāji sola labākās auto nomas cenas meklējumus paveikt lietotāju vietā. Tev tikai jāievada vēlamie ceļojuma datumi, galamērķi un cita rezervācijas informācija interneta vai mobilajā vietnē, un “AutoSlash” komanda atsūtīs visu nepieciešamo informāciju.

# Dayuse.com – izmanto iespēju atpūsties komfortabli

Laiks starp pārlidojumiem ir par garu, lai to pavadītu lidostā? Vienas dienas ekskursija mazliet ievelkas? ja ir īstais noskaņojums, brīvo laiku vienmēr var pavadīt, pastaigājoties pa pilsētu, iepērkoties un izbaudot vietējo virtuvi. Taču, ja vēlies atpūsties komfortabli, piemēram, ieiet siltā dušā vai pāris stundas pasnaust mīkstā gultā, nevis lidostas vai autoostas krēslā, lieti noderēs mobilā aplikācija “Dayuse”. Tā piedāvā atrast istabiņu uz pāris stundām vairāk nekā 3000 viesnīcās visā pasaulē par īpaši pievilcīgām cenām, proti, ar atlaidi līdz pat 75% no viesnīcu standarta cenām. Lietotne pieejama Android ierīcēm.

# Yelp – atrodi tuvāko restorānu, mākslas galeriju, lielveikalu, autoservisu

Ja ceļojuma laikā vēlies nobaudīt ko vairāk par viesnīcas piedāvāto virtuvi, mobilā aplikācija “Yelp”, kurā iekļauta detalizēta informācija par 100 miljoniem restorānu, kafejnīcu, bāru u.tml. visā pasaulē, kļūs par Tavu labāko draugu un sabiedroto. Tā palīdzēs atrast ideālo vietu maltītei gan pēc restorāna nosaukuma vai adreses, gan lietotāja atrašanās vietas kartē, gan arī citu lietotāju atsauksmēm. Ja nav noskaņojuma doties pusdienās vai vakariņās uz pilsētu, ar šīs aplikācijas palīdzību tiešsaistē var iepazīties ar dažādu restorānu ēdienkartēm un pasūtīt kāroto. Starp citu – “Yelp” piedāvā arī informāciju par dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, populārākajiem iepirkšanās centriem, iespēju atrast tuvākajā apkārtnē labāko autoservisu, veļas mazgātavu vai santehniķi, noalgot gidu u.tml. Lietotne pieejama iOs un Android ierīcēm.

Mūsdienās interneta mobilajā telefonā izmantošana ceļojot ir pašsaprotama, jo straujais dzīves ritms un jaunās tehnoloģijas maina mūsu ceļojumu plānošanas un ceļošanas paradumus. Ja agrāk īsto virzienu meklējām kartē, tagad lielākā daļa ceļotāju uzticas GPS navigācijai. Ja iepriekš rūpīgi studējām ceļvežus, tagad meklējam padomus “Tripadvisor” vai citās vietnēs. Tāpēc jau pagājušā gada rudenī sākām piedāvāt saviem klientiem internetu Eiropā bez papildu maksas. Redzējām, ka viņi to novērtē, jo interneta patēriņš viesabonēšanā atkarībā no izvēlētā tarifu plāna būtiski palielinājās. Ņemot vērā, ka arī zvanu īpatsvars no Eiropas Savienības valstīm uz Latviju Bites tīklā ir salīdzinoši augsts, neierobežoti zvani un SMS, atrodoties viesabonēšanā Eiropā, ko iekļāvām gandrīz visos jaunajos tarifu plānos, bija likumsakarīgs solis,” sacīja Šmite.

Aptaujā, kas tika veikta 2017.gada aprīlī, piedalījās 1526 respondentu vecumā no 18 līdz 74 datiem, 49% respondentu bija vīrieši, bet 51% - sievietes.

* Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.

Kā parūpēties par papildu romantikas devu attiecībās, izmantojot modernās tehnoloģijas?

Kā digitālās tehnoloģijas palīdz uzlabot biznesa efektivitāti: praktiski padomi uzņēmējiem

Tendence: pieprasītākās mobilo telefonu krāsas ir melna, zila un zelta

Eksperti: pieaugušie internetā bieži vien pieļauj tās pašas kļūdas, kuras bērni

5 populārākās mobilās aplikācijas, kas ierobežo viedtālruņa lietošanu auto vadīšanas laikā

Jauna tendence - dārgi viedtālruņi sīvi konkurē ar lētākām ierīcēm

Kā pagarināt mobilā telefona mūžu aukstā laikā?

Svētkos mobilā interneta patēriņš pieaug divas reizes

Kas raksturo Latvijas iedzīvotāju "Paldies!" teikšanas kultūru?

Svētkos strādājošo piedzīvojumi darbā: liek no jauna noticēt Ziemassvētku vecītim

Kā vislabāk iemūžināt skaistākos svētku mirkļus ar viedtālruni?

Eksperti: Darbinieki kļūst aizvien vērtīgāki

Aptauja: īpašu “Paldies!” par darbu svētkos visvairāk ir pelnījuši mediķi

Praktiski padomi, kā parūpēties par tehnoloģisku Ziemassvētku dāvanu drošību

Apvienojas "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

Eksperts: 5G tehnoloģijas biznesam ļaus būt efektīvākam un straujāk attīstīties

Kas jāņem vērā vecākiem, runājot par kibermobingu ar digitālajiem bērniem?

BITE un "Huawei" nostiprina sadarbību

BITE turpina sadarbību ar LHF arī jaunajā hokeja sezonā

BITE tīkla un pakalpojumu modernizēšanā reģionos šogad investējusi 8 miljonus eiro

Kā sagatavot “garšīgu” CV un motivācijas vēstuli? Ieteikumi jaunajiem profesionāļiem

BITE investē 50 000 eiro klientu apkalpošanas centra modernizēšanā Bauskā

Četras lietas, kas jāzina par “geimingu”

Viedtālruņi un kiberdrošība - populāri mīti un patiesības

Sešas mobilās aplikācijas, kas palīdzēs papildināt zināšanas

BITE kā pirmais mobilo sakaru operators Latvijā sāk piedāvāt “Apple” ražotāja risinājumus biznesam

"Jauno talantu dienas" - iniciatīva jauniešu talantu attīstības un karjeras izaugsmes veicināšanai

Pieci iemesli, kas padara "iPhone" par kulta preci

Aptauja: Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ceļo bez apdrošināšanas

Piecas mobilās spēles darba produktivitātes uzlabošanai

Investējot 100 tūkstošus eiro, Daugavpilī atklāj pirmo reģionālo “BITES Jauno tehnoloģiju parku”

5 praktiski padomi, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos

Aizvien biežāk mājas internetam cilvēki izvēlas jaudīgu mobilo pieslēgumu

BITE un “Compensa” sāk piedāvāt nepārtraukto ceļojuma apdrošināšanu

Piecas noderīgas aplikācijas dziedāšanas iemaņu uztrenēšanai

Kā sabiedrībā zināmi vecāki rūpējas par savu bērnu drošību?

Sagatavo viedtālruni ceļojumam un atpūties bez raizēm

Noderīgi aksesuāri viedtālruņiem košāko vasaras mirkļu ķeršanai

Latvijā vecākus visvairāk uztrauc svešinieku radīti apdraudējumi bērniem

Četri radoši Latvijas zīmoli, ko ir vērts atbalstīt

Brāļi Bukarti u.c. hokejisti atklāj, kādas fanu aktivitātes viņu uzmundrina visvairāk

Bērns viens pats mājās - kā parūpēties par drošību?

Fanošanas paradumi mainās: katrs trešais seko līdzi hokeja aktualitātēm mobilajās ierīcēs

Uzņēmējus kibernoziegumi uztrauc vairāk nekā vandālisms un zādzības

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

BITE turpina investēt tīkla pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos – atklātas septiņas jaunas 4G bāzes stacijas

Trešā daļa Latvijas hokeja fanu uzskata: galvenais ir piedalīties, nevis uzvarēt

BITE plāno ieguldīt tīkla infrastruktūrā aptuveni 10 miljonus eiro

Latvijas hokeja fani: Pasaules čempionāts hokejā ir tradīcija, kas vieno

Tendence: uzņēmēji novērtē mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības, tomēr izmanto tās nelabprāt

Video satura patēriņš mobilajās ierīces pieaug, BITE turpina stiprināt tīkla kvalitāti un kapacitāti

"BITE Latvija" iegādājusies "Stream Networks" un "LATNET Serviss"

BITE sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu – gudro video novērošanu mājoklim un biznesam

Mobilie risinājumi Valentīndienas noskaņās

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Pieaug mobilo aplikāciju loma biznesā

Mobilās aplikācijas, kas palīdzēs piepildīt populārākās Jaunā gada apņemšanās

BITE papildinājusi viedtālruņu klāstu ar moderno “Samsung Galaxy A8”

BITE aktīvi paplašina 4G interneta pārklājumu

Aicinājumam iepriecināt svētkos strādājošos atsaucas vairāki tūkstoši iedzīvotāju

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tuviniekus Ziemassvētkos sveic ar mobilā telefona starpniecību

Mobilās aplikācijas - aizraujošam Ziemassvētku gaidīšanas laikam

BITES tīklu izmantos interneta pakalpojumu nodrošināšanai lidojumos

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais

10 noderīgas mobilās aplikācijas izdevīgiem pirkumiem internetā

BITE pārklājuma paplašināšanā Latvijas reģionos šogad investējusi vairāk nekā 3 miljonus eiro

Piecas viedierīces, ar ko pārsteigt tehnoloģiju cienītājus Ziemassvētkos

Talsos atklāts modernizēts BITES klientu apkalpošanas centrs

Eksperti iesaka, kā atpazīt viltotas mobilās aplikācijas un iepirkties droši

BITE iesaka, kā ar viedtālruņa palīdzību izveidot svētkos efektīvu gaismas objektu

“Stream Networks” un tā meitasuzņēmums “LATNET Serviss” pievienosies “BITES Grupas” uzņēmumiem

Padomi jaunajiem uzņēmējiem drošas digitālās biznesa vides veidošanā

BITE atklāj jau trešo jauno tehnoloģiju parku un uzsāk “iPhone X” tirdzniecību