“Bite Latvija” pusgada laikā bloķējusi jau 250 tūkstošus telefonkrāpnieku zvanu
Elektronisko sakaru un informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” maijā ieviestais bezmaksas drošības risinājums līdz šim ir bloķējis jau 250 tūkstošus telefonkrāpnieku zvanu savā tīklā. Novembrī vien “Bite Latvija” bloķēja 95 tūkstošus krāpniecisku zvanu, kas vidēji ir 130 krāpniecības mēģinājumi stundā jeb 3100 zvanu dienā.
Arunas Mickevicius: Kāpēc digitāla domāšana ir kļuvusi par biznesa spēku konkurences ringā?
Pēdējos desmit gados informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozare ir piedzīvojusi vērienīgu izrāvienu. Tas vienlaikus ir diktējis arī veidus, kā sabiedrība vēlas saņemt preces un pakalpojumus, kāpinājis cilvēku gaidas pēc vēl augstāka klientu apkalpošanas servisa un radījis nepieciešamību pēc papildu drošības pasākumiem pret kiberriskiem. Digitalizācija ir likusi uzņēmumiem apjaust un kritiski paraudzīties uz savām spējām.
Pētījums: tikai 15% uzņēmumu Latvijā izmanto kiberdrošības risinājumus
Lai gan šobrīd apdraudējumu kibertelpā ir vairāk nekā jebkad agrāk, tikai 15 % uzņēmumu Latvijā izmanto kiberdrošības risinājumus, liecina elektronisko sakaru un IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” un pētījumu centra SKDS pētījums “Uzņēmēju digitālā drošība un pārliecība Latvijā”. “Bite Latvija” IKT un IoT biznesa virziena attīstības vadītājs Māris Gaugers ir pārliecināts, ka Nacionālā kiberdrošības likuma prasības varētu rosināt uzņēmumus proaktīvāk pievērsties kiberdrošības pasākumu uzlabošanai, pat ja tās nav obligātas visiem.
Pieci vērtīgi padomi uzņēmumiem, kā sagatavoties NIS2 prasībām un uzlabot kiberdrošību
NIS2 regulējuma ieviešana ir būtisks solis, kas mudina uzņēmumus pārskatīt biznesa kiberdrošību un spēju stāties pretim dažādiem kiberdraudiem. Jaunie noteikumi nosaka, ka noteiktu nozaru uzņēmumiem ir jāveic pašnovērtējums un jāievieš atbilstoši drošības pasākumi, lai aizsargātu savu IKT infrastruktūru un klientu datus. Tāpēc “Bite Latvija” eksperti ir apkopojuši piecus vērtīgus padomus, kas palīdzēs uzņēmumiem sagatavoties NIS2 prasībām un kopumā uzlabot kiberdrošību, arī tad, ja jaunieviestās regulas prasības uz tiem neattiecas.