Kāpēc es sūtu vienu SMS, bet tā uzrādās kā divas vai trīs?

Sastādot telefonā gara izmēra SMS ziņu, tā var tikt izveidota no vairākām savienotām īsziņām ar noteiktu maksimālo rakstzīmju skaitu katrā no tām, atkarībā no automātiski izmantotā kodēšanas algoritma, ko nosaka ziņā lietotās valodas specifika.
Tas nozīmē, ka telefonā Tu redzi vienu veselu ziņu, taču tīklā tā var tikt sūtīta ar vairāku SMS palīdzību, no kurām katra tiek tarificēta, balstoties Tevis lietotajā tarifu plānā.


Ja raksti ziņu, izmantojot latīņu alfabētu bez latviešu valodas alfabētā lietotajām diakritiskajām zīmēm (piemēram - “Man loti patik rakstit iszinas”), tiek pielietots 7 bitu kodējums. Ja rakstzīmju skaits vienā ziņā pārsniedz 160, tā tiek veidota no vairākām SMS, izmantojot zemāk norādīto rakstzīmju sadalījumu.

Maksimālais rakstzīmju skaits ar 7 bitu kodēšanas algoritmu
1 SMS = 160 rakstzīmes
2 SMS = 153 rakstzīmes + 153 rakstzīmes
3 SMS = 153 rakstzīmes + 153 rakstzīmes + 153 rakstzīmes


Ja raksti ziņu, izmantojot latīņu alfabētu ar latviešu valodas alfabētā lietotajām diakritiskajām zīmēm (piemēram - “Man ļoti patīk rakstīt īsziņas”) vai kirilisko alfabētu, tiek pielietots USC2 kodējums. Ja rakstzīmju skaits vienā ziņā pārsniedz 70, tā tiek veidota no vairākām SMS, izmantojot zemāk norādīto rakstzīmju sadalījumu.

Maksimālais rakstzīmju skaits ar USC2 kodēšanas algoritmu
1 SMS = 70 rakstzīmes
2 SMS = 67 rakstzīmes + 67 rakstzīmes
3 SMS = 67 rakstzīmes + 67 rakstzīmes + 67 rakstzīmes
 

SMS rakstzīmju maksimālais skaits tiek samazināts, lai nodrošinātu saistīto īsziņu pareizas secības atspoguļošanu.

 

Vai atbilde bija noderīga?

Klientu atbalsts

Zvani un uzzini vairāk!

1601