Ceļojumam vienmēr gatavs

Arī ceļojumos telefons mums ir lielisks sabiedrotais, lai ar tā palīdzību iemūžinātu piedzīvojumus un sazinātos ar savējiem. Lai Tu un Tavs telefons būtu gatavs ceļojumam ārzemēs, esam sagatavojuši noderīgus padomus gan pirms ceļojuma, gan tā laikā

  • *BITE Latvija nodrošina zvanus un SMS 198 valstīs.
  • **BITE Latvija ir noslēgti sadarbības līgumi ar 500 operatoriem visā pasaulē, un ar 471 no tiem mums ir sadarbības līgumi datu pārraidē.

Vairāk par izmaksām ārzemēs

IETEIKUMI PIRMS CEĻOŠANAS

Šo informāciju Tu jebkurā brīdī vari apskatīt pašapkalpošanās lapā manabite.lv/TarifuPlani vai ManaBite aplikācijā. Ja Tu lieto tarifu plānu, kurā iekļauta saziņa un internets Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, turpat vari arī pārbaudīt, cik daudz interneta ceļojot vari izmantot bez papildu maksas.

To vari pārbaudīt pašapkalpošanās lapā manabite.lv/lv/security pie Pakalpojumu bloķēšanas sadaļas.

  • Ja Tu lieto telefonu ar Android operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Connections -> Mobile networks -> Network mode un aktivizē Data roaming
  • Ja Tev ir telefons ar iOS operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Mobile Data -> Mobile Data Options un aktivizē Data Roaming
  • Ja gatavojies ceļot Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, tad limitu nav nepieciešams palielināt
  • Ja dosies ārpus Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm un vēlies tajās lietot Bites pakalpojumus, paaugstini Izmaksu kontroles limitu līdz vēlamajai summai pašapkalpošanās lapā manabite.lv/IzmaksuKontrole vai ManaBite aplikācijā - taču pirms tam pie konkrētās valsts viesabonēšanas izmaksu apraksta pārliecinies, vai Izmaksu kontrole šajā valstī būs pieejama. Šo informāciju vari apskatīt šeit.

Detalizētu informāciju par Bitei draudzīgajiem operatoriem, kā arī zvanu, īsziņu un interneta izmaksām par pārējām pasaules valstīm atradīsi šeit.

Lai atslēgtu viesabomnēšanas pakalpojumus, jānosūta īsziņu ar tekstu STOP CELO uz 1600. Pēc īsziņas nodūtīšanas, veikt zvanus, nosūtīt īsziņas vai lietot internetu, atrodoties ārzemēs, nebūs iespējams. Šādu īsziņu ir iespējams nosūtīt tikai atrodoties Latvijā.

IETEIKUMI CEĻOJUMA LAIKĀ

Viesabonēšanas pakalpojumi visiem Bites klientiem darbojas automātiski. Tomēr, ja neesi pārliecināts, vai pieslēgšanās ir notikusi un internets nedarbojas, pamēģini izslēgt un ieslēgt telefonu. Pēc pieslēgšanās vietējam tīklam, telefona ekrānā parādīsies izvēlētā operatora nosaukums.

Zvanot uz Latviju, visiem numuriem sākumā nepieciešams pievienot mūsu valsts kods +371. Tieši tāpat jārīkojas, ja vēlies piezvanīt uz citas valsts numuru. Visu valstu kodus vienuviet atradīsi šeit.

Pamēģini vietējo tīklu iestatīt manuāli:

  • Ja Tu lieto telefonu ar Android operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Connections -> Mobile networks -> Network operators. Tad nospied Select manually un izvēlies vēlamo operatoru
  • Ja Tev ir telefons ar iOS operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Mobile Data -> Network Selection. Tad atslēdz Automātisko tīkla izvēli un manuāli izvēlies vēlamo operatoru

 

Pārliecinies, vai pie interneta piekļuves punkta (APN) ar mazajiem burtiem ir norādīts vārds “internet”. Ja nav, tad ieraksti to pats šeit Settings -> Mobile Data -> Mobile Data Network un tad APN laukā ieraksti: internet.

Ja Tu ceļo ārpus EEZ un nevēlies, lai atgriežoties Tevi pārsteigtu negaidītas izmaksas par interneta lietošanu, iesakām savā ierīcē atslēgt datu lietošana viesabonēšanā, kā arī 4G vietā izvēlēties 2G vai 3G tīklu vai Wi-Fi, kur tas Tev ir pieejams par brīvu:

  • Ja Tu lieto telefonu ar Android operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Connections -> Mobile networks -> Network mode un tad izvēlies 3G vai 2G tīklu
  • Ja Tev ir telefons ar iOS operētājsistēmu, dodies uz Settings -> Mobile Data -> Mobile Data Options -> Voice & Data un tad izvēlies 3G vai 2G tīklu

 

Atrodoties ārzemēs, maksa par zvaniem tiek aprēķināta saskaņā ar viesabonēšanas tarifiem.

Atrodoties ārpus Latvijas, tiek aprēķināta maksa arī par saņemtajiem zvaniem.

Izmantojot tarifu plānus, kuros iekļauto zvanu, SMS un interneta izmantošana nav paredzēta Eiropā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā Latvijā, tad ES robežās maksa par izejošajiem zvaniem savienojuma brīdī tiek aprēķināta pēc pirmajām 30 sarunas sekundēm. Sarunai turpinoties, katra sekunde tiek uzskaitīta atsevišķi. Maksa par ienākošajiem zvaniem tiek aprēķināta līdz ar savienojuma sākšanos ar precizitāti līdz sekundei. 
Valstīs, kas neietilpst ES, izejošie un ienākošie zvani tiek uzskaitīti ar minūtes precizitāti.

Jāņem vērā, ka dažu valstu operatori aprēķina maksu par zvaniem, sākot no brīža, kad numurs tiek izsaukts, un iekasē to arī tad, ja zvans netiek atbildēts. Tā notiks, ja izmantosi Rogers Communications Partnership (Rogers Wireless), China Mobile, China Unicom, Telenor (Sonofon), CSL Limited, Radiomovil Dipsa (Telcel), Pegaso (Telefonica), Claro Panama, SingTel Mobile Singapore, T-Mobile USA, AT&T, AT&T (Cingular Wireless, BellSouth Mobility) pakalpojumus.

Jāņem vērā, ka kuģojot starptautiskajos ūdeņos, viesabonēšanas tarifi būs krietni lielāki par standarta viesabonēšanas tarifiem.

Maksa par izejošajiem zvaniem tiek aprēķināta jau no zvana sākšanas brīža (zvana pogas nospiešanas). Maksa par zvanu tiks aprēķināta arī gadījumā, ja zvans nebūs izdevies.

Satelītoperatoru izmaksas atrodamas šeit.


VĒRTS ATCERĒTIES

Atceries, ka viesabonēšanas datu pārraides limits ir 40 EUR - tas nozīmē, ka brīdī, kad šo limitu būsi sasniedzis, mobilais internets Tev vairs nebūs pieejams. Kad limits būs sasniegts, mēs Tevi īsziņā par to brīdināsim.

Atceries, ka vienmēr ir svarīgi sekot līdzi Bites īsziņām, jo tās Tev izstāstīs svarīgāko par draudzīgajiem operatoriem, izmaksām un iespējām lietot Bites pakalpojumus konkrētajā valstī.

Atrodoties pierobežā, iesakām izvēlēties vēlamo operatoru manuāli, lai izvairītos no neparedzētiem izdevumiem, ko var radīt ierīces automātiska pieslēgšanās kaimiņvalsts tīklam.

Ja ceļojuma vai komandējuma laikā Eiropā radusies ārkārtas situācija, tad jāņem vērā, ka zvans uz 112 būs bez maksas, un tiks izveidots savienojums ar attiecīgās valsts palīdzības dienestu. Savukārt konsulāro palīdzību iespējams saņemt, zvanot Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam +371 67016364. Ārpus darba laika - Konsulārā departamenta dežurantam pa tālruni +371 26337711, kā arī rakstot e-pastu uz: palidziba@mfa.gov.lv

Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Franču Gviāna, Gibraltārs, Grieķija, Gvadelupa, Horvātija, Igaunija, Islande, Itālija, Īrija, Kipra, Lielbritānija, Lietuva, Lihtenšteina, Luksemburga, Malta, Martinika, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Reinjona, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas regulas noteikumiem no 2014. gada 1. jūlija mobilo sakaru lietotājam ir tiesības izmantot Viesabonēšanas izvēles pakalpojumus. Tas nozīmē, ka atrodoties ārzemēs, ir iespējams izvēlēties saņemt alternatīvo viesabonēšanas pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus. Šis izvēles pakalpojums būs pieejams, tiklīdz kāds no operatoriem izrādīs vēlmi noslēgt ar Biti līgumu par šādu pakalpojumu sniegšanu mūsu klientiem. Uzmanību! Izvēloties šādu pakalpojumu Bite neuzņemas atbildību par šo pakalpojumu cenām, kvalitāti un norēķinu kārtību, kā arī iespējamajiem zaudējumiem vai Bites klienta un alternatīvā pakalpojumu sniedzēja starpā noslēgtā līguma izpildes kārtību.