IEKOD PIRKSTĀ, PIRMS HEITO ONLAINĀ!

Kāpēc “jākož pirkstā”?

Mobilais telefons mūsdienās ir kas vairāk par pārnēsājamu klausuli. Pateicoties interneta pieejamībai, tas sniedz neticami daudz priekšrocību. Taču katrai monētai ir savas ēnas puses.

Lai nepateiktu ko nejēdzīgu, mums nereti ir “jāiekož mēlē”, bet lai neuzrakstītu, ir “jāiekož pirkstā” - tajā pašā, ar kuru spiežam “sūtīt” vai “apstiprināt” pogu. Ne visiem tas izdodas. Tāpēc kibermobings kļūst par aizvien aktuālāku problēmu, īpaši - bērnu un pusaudžu vidū. Tieši tādēļ, sadarbojoties ar dažādu jomu ekspertiem, esam uzsākuši šo lielisko iniciatīvu - “Iekod pirkstā!”, kuras mērķis ir veicināt atbildīgu mobilo ierīču lietošanu un mazināt kibermobingu.

Bite | Bite
Myki | Bite

Kas ir kibermobings?

Kibermobings ir emocionāla vardarbība interneta vidē, kas ilgst 24/7, tāpēc ir īpaši nomācoša un sāpīga upurim.

To raksturo rupjas īsziņas vai e-pasti, ņirgāšanās par “upuri” slēgtās vai atklātās sarakstēs dažādās saziņas vietnēs (WhatsApp, Snapchat u.c.), pazemojoši komentāri sociālajos tīklos, viltus sociālo tīklu profilu veidošana, bez atļaujas uzņemtu foto un video, kas parāda “upuri” divdomīgās un neērtās situācijās, publicēšana sociālajos tīklos vai dažādās savstarpējās saziņas vietnēs, zvanīšana un klusēšana vai nejauku vārdu teikšana u.tml.

Kas ir jāzina par kibermobingu?

Par kibermobinga “upuri” var kļūt ikviens un jebkurā brīdī. Jā, gan - arī Tu un Tavi bērni, mazākie māsas un brāļi. Tāpēc ikvienam no mums, bet īpaši - bērnu vecākiem un pedagogiem, ikdienā ir jābūt ļoti vērīgiem, lai kibermobinga situācijas tiktu pamanītas un novērstas laikus.

Kas ir kibermobings? Kā to atpazīt? Kādas ir tā sekas? Kā rīkoties, ja Tavs bērns ir kļuvis par kibermobinga upuri vai arī īsteno kibermobingu pret citiem? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem meklē kibermobinga ceļvedī!

Bite | Bite

Kur meklēt palīdzību?

Zvani uz uzticības tālruni

Apraksti situāciju sadaļā "Ziņot"

Runā ar pedagogiem, psihologiem

Ko par kibermobingu domā kibersargi?

 

 

 

 

Kā kļūt par kibersargu?

Tu jau noteikti zini, ka #kopāspēks ir ļoti varens spēks. Mēs esam pārliecināti, ka kibermobingu varam mazināt tikai kopīgiem spēkiem - sadarbojoties. Tāpēc, ja arī Tev nav vienalga, kas notiek virtuālajā vidē, pievienojies BITES kibersargu komandai!

Kā to izdarīt? Ievēro ikdienā kibersarga galveno bausli: saskaroties ar kibermobinga situācijām, nepaliec vienaldzīgs!

Bite | Bite

Sadarbības partneri

Bite | Bite
Bite | Bite