Elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāte

Runas pārraides kvalitāte un īsziņu piegādes laiks

 • Bite nodrošina gan balss telefonijas pakalpojuma runas kvalitāti, gan īsziņu piegādes ātrumu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikto kvalitātes kritēriju robežās.
 • Saskaņā ar Starptautiskās Telekomunikācijas savienības (ITU) rekomendāciju, izmantojot 5 ballu novērtēšanas sistēmu, Bite nodrošina sniegtajiem balss telefonijas pakalpojumiem minimālo runas kvalitātes vērtību ne mazāku par 3 ballēm.
 • Maksimālais īsziņu piegādes laiks Bites tīklā nepārsniedz 10 sekundes.

 

Datu pārraides ātrums

Ja mēs ļautu mūsu mobilajam internetam vaļu, tas skrietu, skrietu, skrietu, un nav ne jausmas, kur beigu beigās atdurtos.

Tādēļ tieši tāpat, kā tiek regulēts ātrums autovadītājiem, esam pieregulējuši arī mobilā interneta pārraides ātrumu, lai Tu būtu informēts, ar ko vari rēķināties dažādās situācijās.

4.5G mobilais tīkls
Maksimālais pieļaujamais, kā arī reklamētais, ātrums ir līdz 400 Mbit/s.
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 160 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 50 Mbit/s, vidējais - 15 Mbit/s

4G+ mobilais tīkls
Maksimālais pieļaujamais, kā arī reklamētais, ātrums ir līdz 230 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 80 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 50 Mbit/s, vidējais - 15 Mbit/s. 

4G mobilais tīkls
Maksimālais pieļaujamais, kā arī reklamētais, ātrums ir līdz 100 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 30 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 50 Mbit/s, vidējais - 15 Mbit/s. 

Šādi ātruma rādītāji liek Tev aizmirst par tādiem terminiem kā uzkāršanās vai nevilkšana, jo ļauj gan apskatīt, gan pievienot vēlamo informāciju praktiski vienā acumirklī. 

3G mobilais tīkls
Maksimālais pieļaujamais, kā arī reklamētais, 3G ātrums ir līdz 13 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 6 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 5,8 Mbit/s, vidējais - 1 Mbit/s. 

Lai Tevi nebiedē fakts, ka 3G mobilajā tīklā cipariņi ir vismaz uz pusi mazāki, ar šādu ātrumu interneta dzīlēs nirsti kā zivs ūdenī un darbojies bez liekas aizķeršanās.   

Visā mūsu tīklā mēs nodrošinām minimālo garantēto augšupielādes un lejupielādes GPRS ātrumu - 9,6 Kbit/s. Izmantojot 4G tīklu - 256 Kbit/s.

 

Mobilā interneta tarifu plāniem ir šādi interneta ātruma ierobežojumi:

 • Tarifu plānam BITE MEGA APJOMS internets - interneta dati, kas tiks izlietoti laikā no plkst. 00:00 līdz plkst. 07:00, netiks uzskaitīti nemaz, bet pārējā diennakts laikā bez raizēm un jebkādiem ierobežojumiem var izmantot veselus 100GB mēnesī (skaitot no Atjaunošanas datuma līdz nākamajam Atjaunošanas datumam). Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties šajā interneta apjomā, internets laikā no plkst.07:00 līdz 00:00 Jums būs pieejams ar ātrumu 512kb/s.
 • Tarifu plānam BITE MEGA internets - interneta dati, kas tiks izlietoti laikā no plkst. 00:00 līdz plkst. 07:00, netiks uzskaitīti nemaz, bet pārējā diennakts laikā bez raizēm un jebkādiem ierobežojumiem var izmantot veselus 150GB mēnesī (skaitot no Atjaunošanas datuma līdz nākamajam Atjaunošanas datumam). Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties šajā interneta apjomā, internets laikā no plkst.07:00 līdz 00:00 Jums būs pieejams ar ātrumu 256kb/s.
 • Tarifu plānam BITE MEGA+ internets - interneta dati, kas tiks izlietoti laikā no plkst. 00:00 līdz plkst. 07:00, netiks uzskaitīti nemaz, bet pārējā diennakts laikā bez raizēm un jebkādiem ierobežojumiem var izmantot veselus 200GB mēnesī (skaitot no Atjaunošanas datuma līdz nākamajam Atjaunošanas datumam). Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties šajā interneta apjomā, internets laikā no plkst.07:00 līdz 00:00 Jums būs pieejams ar ātrumu 256kb/s.
 • Tarifu plānam BITE MEGA+ (2018) internets - interneta dati, kas tiks izlietoti laikā no plkst. 00:00 līdz plkst. 07:00, netiks uzskaitīti nemaz, bet pārējā diennakts laikā bez raizēm un jebkādiem ierobežojumiem var izmantot veselus 200GB mēnesī (skaitot no Atjaunošanas datuma līdz nākamajam Atjaunošanas datumam). Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties šajā interneta apjomā, internets laikā no plkst.07:00 līdz 00:00 Jums būs pieejams ar ātrumu 256kb/s.

 

Kad BITE samazina interneta ātrumu?

Lietojot Bites internetu gan telefonā, gan arī izmantojot interneta tarifu plānus, atceries, ka Bite var ierobežot konkrētus pakalpojumus saskaņā ar Godīgas lietošanas politikas noteikumiem, lai:

 • Izpildītu policijas, tiesas vai citas valsts atbilstoši pilnvarotas iestādes rīkojumu, lēmumu vai citu pieprasījumu.
 • Nepieļautu tīkla ļaunprātīgu, krāpniecisku vai citādi prettiesisku izmantošu (piemēram, lai cīnītos ar vīrusiem, utt.).
 • Samazinātu īslaicīgu vai izņēmuma tīkla pārslodzi. Šādā gadījumā ierobežojumi būs īslaicīgi un pēc iespējas tiks organizēti tā, lai Tu tos nepamanītu, vai, ja arī pamanīsi, tad īslaicīgi un pēc iespējas saudzīgākā apmērā.

 

Elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti ietekmējošie faktori

Vēlamies Tev atgādināt, ka pakalpojuma kvalitāti ietekmē ne vien Bites nodrošinātais signāls, tīkla pārklājums vai bāzes stacijas tehniskie parametri, bet arī virkne citu, no Bites neatkarīgu faktoru:

 • Dažādas ēku īpatnības - sienu biezums, stāvu skaits, ēkas celtniecībā izmantotie materiāli u.tml.
 • Īpaši izteikts negatīvs iespaids uz interneta ātrumu, balss zvanu kvalitāti un īsziņu piegādes ātrumu novērojams telpās zem zemes līmeņa un pagrabstāvos. 
 • Elektronisko sakaru kvalitāte var būtiski mainīties apkārtējās vides, reljefa – kalnu un gravu, kā arī biezu lapu koku mežu ietekmē.
 • Sniegs, lietus, vētras, īpaši karsts vai auksts laiks – tas viss var ietekmēt elektronisko sakaru kvalitāti. 
 • Tu jau būsi pamanījis, ka pasākumos, kurus vienlaicīgi apmeklē vairāki simti un tūkstoši cilvēku, kuri nekavējoties vēlas padalīties ar piedzīvoto sociālajos tīklos, var veidoties īslaicīga tīkla pārslodze.
 • Reizēm pakalpojuma kvalitātes rādītājus var ietekmēt Tava telefona, rūtera vai citas izmantotās ierīces funkcionālās īpašības. 
Elektronisko sakaru pakalpojumu bojājumus parasti novēršam 24 stundu laikā no Tava pieteikuma saņemšanas brīža. Ja pieteikums tiek saņemts piektdienā pēc plkst. 17:00, brīvdienā vai svētku dienā, bojājumu novēršanu nodrošināsim nākamajā darbdienā no plkst. 9.00 līdz 17.00. Pieteikt bojājumus vari, zvanot uz 1601 vai sūtot e-pastu uz info@bite.lv

 

Fiksēts interneta pakalpojums

Maksimālais (reklamētais) un parasti pieejamais pieslēguma ātruma diapazons ir līdz 700Mbit/s. 
Minimālais garantētais pieslēguma ātrums  (augšupielādes un lejupielādes) ir 40% no maksimālā pieslēguma ātruma.

Vai atbilde bija noderīga?

Klientu atbalsts

Zvani un uzzini vairāk!

1601