Ātrs 5G internets visām iespējām gan mājās, gan biznesā

Rekordlielas 70 miljonu eiro investīcijas tīkla kvalitātes uzlabošanā

Līdz 2024. gada beigām būs jau līdz pat 550 bāzes stacijām

Bites 5G 2024. gada beigās būs pieejams jau 75% Latvijas iedzīvotājiem

Plašs jaunāko un 5G tehnoloģijām gatavu ierīču klāsts bite.lv

1 000 000 iedzīvotājiem jau pieejams ātrais 5G tīkls
5G Teicams
5G Labs
5G Mainīgs
5G Drīzumā
4G Teicams
4G Labs
4G Mainīgs
2G / 3G
Kartē attēlots Bites tīkla pārklājuma un pakalpojumu pieejamības teorētiskais aprēķins ārpus telpām, neņemot vērā zemes reljefu un citus no Bites neatkarīgus, bet pakalpojumu kvalitāti ietekmējošus ārējos faktorus.
Ar pakalpojumu kvalitāti un pieejamību ietekmējošiem ārējiem faktoriem vari iepazīties šeit.

Iepazīsties ar 5G interneta plāniem

Kādēļ izvēlēties Bites 5G internetu?

5G uztvērēji un rūteri Vislabāk izbaudīt 5G interneta ātrumu iespējams ar atbilstošas jaudas Wi-Fi 5G rūteriem un ārtelpās uzstādāmiem 5G signāla uztvērējiem, kas nodrošina ātrāku 5G signāla apstrādi.
5G izmēģinājuma laiks 14 dienas Izvēloties Bite 5G internetu, piedāvājam pārliecināties par tā kvalitāti un piemērotību klienta vajadzībām, izmantojot 14 dienu atgriešanas garantiju.
Nākamajā ātrumā ar 5G Ar 5G tehnoloģiju tiek aizstāti ierastie iepriekšējo paaudžu bezvadu interneta risinājumi. 5G piedāvātais ātrums un stabilitāte ļauj vienlaicīgi patērēt internetu daudz vairāk ierīcēs vienlaicīgi.
Vispiemērotākais ātrums Bites 5G interneta tarifu plāni piedāvā piemērotāko ātrumu ikviena klienta ikdienas vajadzībām. No stabila interneta filmu baudīšanai, līdz kosmiskam ātrumam zibenīgai failu apmaiņai un tiešsaistes spēlēm.

Biežāk uzdotie jautājumi

5G ir piektās paaudzes bezvadu sakaru tehnoloģija, kas ļauj pārsūtīt lielas datu plūsmas ātrāk un vienkāršāk nekā līdz šim. Salīdzinot ar 4G tīklu, 5G datu pārraides ātrums var būt pat 10 reižu lielāks. Šī tehnoloģija būtiski uzlabo sakaru kvalitāti, kā arī veicina lietu interneta (IoT) attīstību un plašāku izmantošanu. 
Salīdzinot ar 4G, 5G vidējais ātrums ir pat 10 reižu lielāks. 5G tīkls nodrošina augstu interneta pieejamību vienlaicīgi daudz plašākam patērētāju lokam. Pat tad, ja vienuviet atrodas liels cilvēku skaits, visi var izmantot ātru un stabilu internetu lielā apjomā. Salīdzinot ar citām tehnoloģijām (DSL, vDSL, KTV, Wi-Fi), 5G internets pārklājuma zonā ir ātrāks, stabilāks, un ļauj klientiem vienlaikus pieslēgt lielāku skaitu ierīču (skatīties TV, spēlēt tiešsaistes spēles, strādāt un mācīties attālināti, pārvaldīt citas mājas ierīces, nodrošināt dažādu skaitītāju un citu lietu interneta ierīču darbu).  
Bites 5G tīkls tiek veidots liekākajās Latvijas pilsētās un citās blīvi apdzīvotās vietās, kur ir ne vien augsts mobilo datu patēriņš, bet arī liels skaits tīklā pieslēgto ierīču: Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī, Jēkabpilī, Ogrē, Siguldā, Saulkrastos, Talsos, Tukumā, Kuldīgā, Saldū, Cēsīs, Bauskā, Balvos, Kandavā, Aizputē, Alūksnē, Limbažos un citviet. 
Lai sāktu izmantot Bites 5G internetu ir jāpārliecinās par 5G pieejamību dzīvesvietā vai biroja adresē. To ērti paveikt Bites pārklājuma kartē. Kad noskaidrots, ka 5G ir pieejams, atliek izvēlēties kādu no Bites piedāvātajiem 5G plāniem, un jāsagaida interneta SIM kartes un 5G rūtera piegāde jebkurā Latvijas vietā. 
Lai sāktu izmantot 5G mājas vai biroja interneta pakalpojumus, nav nepieciešams vilkt vadus vai piesaistīt īpašus speciālistus.  Ar kurjeru piegādāto rūteri, internetu var aktivizēt patiešām vienkārši un ērti.
Ārtelpu 5G rūteris ar ārējo uztvērēju tiek izmantots gadījumos, ja 5G signāls ir nepietiekošs vai nepieciešams ievērojami augstāks interneta ātrums un stabilitāte. Šādos gadījumos uz loga vai mājas fasādes tiek uzstādīts ārējais tīkla uztvērējs, kas pastiprina 5G signāla uztveršanu un pārraida uztverto 5G signālu uz mājā esošo bezvadu rūteri, nodrošinot kvalitatīvu internetu. Vietās ar teicamu vai labu 5G pārklājumu pietiek tikai ar iekštelpu 5G rūteri. Bites atsaucīgie darbinieki ir gatavi palīdzēt izvēlēties piemērotāko risinājumu.
Wi-Fi tīkla pastiprinātājs ir ierīce, kas palielina bezvadu interneta pārklājuma zonu un nodrošina spēcīgāku savienojumu. Ierīci ieteicams lietot lielākos dzīvokļos, mājās vai biroja telpās (virs 60 kv.m). Īpaši lielās dzīvojamās telpās, piemēram, atsevišķos mājas vai dzīvokļa stāvos, var būt nepieciešami vairāki Wi-Fi tīkla pastiprinātāji.
14 dienu laikā, skaitot no līguma par Bite 5G mobilā interneta tarifu plāniem noslēgšanas dienas, klients var izmantot 14 dienu izmēģinājuma periodu - t.i., izbeigt noslēgto līgumu, vēršoties BITE salonā, kurā līgums noslēgts, vai, ja līgums noslēgts attālināti - sazinoties ar savu Bites biznesa menedžeri. 

Šādā gadījumā klientam tiks izrakstīts rēķins par pakalpojumu proporcionāli dienu skaitam, kad līgums bija spēkā, kā arī par izmantotajiem papildu pakalpojumiem (ja tādi tika izmantoti). 

Gadījumā, ja kopā ar pakalpojumu klients ir iegādājies rūteri, uztvērēju vai signāla pastiprinātāju, klientam tas jāatgriež Bitei. Minētās ierīces drīkst izmantot tikai tik tālu, cik nepieciešams, lai pārliecinātos par Bites pakalpojumu kvalitāti, ierīces īpašībām un darbību, nesamazinot ierīces vērtību.

Atgriežot ierīci, jāņem vērā:
-     ierīces komplektācijai ir jābūt tādai, kāda tā bija, saņemot ierīci no Bites - ierīce, barošanas bloks un barošanas vads, LAN kabelis, instrukcijas un stiprinājumi (ja tādi ir iekļauti ierīces komplektā)
-     ierīces iepakojumam ir jābūt bez bojājumiem
-     ierīcei ir jābūt tīrai, bez acīmredzamām lietošanas pazīmēm un pilnīgā darba stāvoklī

Gadījumā, ja atgriežamā ierīcē neatbilst augstāk norādītajiem nosacījumiem, Bite ir tiesīga atteikt klientam ierīces atpakaļ pieņemšanu. Šādā gadījumā klients var vai nu turpināt līgumu, vai izmaksāt ierīci saskaņā ar nomaksas līguma nosacījumiem un joprojām atteikties no pakalpojuma līguma bez sankcijām vai atlaides izmaksas (ja tāda ir bijusi).

Ja klients atgriež iegādāto ierīci un Bite to pieņem atpakaļ, maksa par ierīci netiks piestādīta.