Iekod pirkstā, pirms heito onlainā!

Lai nepateiktu ko nejēdzīgu vai aizvainojošu virtuālajā dzīvē, ir “jāiekož pirkstā” – tajā pašā, ar kuru spiežam “sūtīt” vai “apstiprināt” pogu.

Kas ir Kibermobings?

Kibermobings ir emocionālā pazemošana internetā, kas visbiežāk izpaužas kā riebīgi komentāri sociālajos tīklos, rupjas ziņas sarakstēs, piemēram, “WhatsApp”, aizvainojošas īsziņas, izķēmotas kāda bildes, kas tiek publicētas internetā u.tml. Tas var notikt 24/7, turklāt viss, kas nonāk internetā, tur arī paliek.

Noskaties video un uzzini, ko par kibermobingu saka eksperti un iniciatīvas “Iekod pirkstā!” kibersargi – mūziķis un DJ Markus Riva, kā arī “jūtūbere” un "Instagram" influencere Emīlija Sama (Emīlija Young), kuriem ar kibermobingu ir bijusi reāla pieredze!

Kā cīnīties ar Kibermobingu?

Ilgstoši ignorējot kibermobingu vai cenšoties pret to cīnīties paša spēkiem, šī problēma var samilzt un radīt ļoti nopietnas sekas. Cīņā pret kibermobingu ir ļoti svarīgi rīkoties nekavējoties un veikt pareizos soļus jau pirmajā brīdī. No tā būs atkarīgs tas, kas notiks tālāk.

Kas jādara bērniem un pusaudžiem? Ko darīt vecākiem un pedagogiem? Noskaties video, tajos ar “zelta” padomiem dalās iniciatīvas “Iekod pirkstā!” eksperti un kibersargi – mūziķis un DJ Markus Riva, kā arī “jūtūbere” un instagram influencere Emīlija Sama (Emīlija Young).

Video skolēniem

Video vecākiem

1 1

Par iniciatīvu "Iekod pirkstā!"

Ar mērķi veicināt atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu, kā arī mazināt kibermobingu jeb emocionālo pazemošanu internetā, mobilo sakaru operators BITE ir aizsācis iniciatīvu “Iekod pirkstā!”.

Šogad aktīvi runāsim par to, cik svarīgi ir nenokavēt pirmo reaģēšanas brīdi un veikt īstos soļus, sastopoties ar kibermobingu, lai problēmu laikus apturētu. Turklāt darīsim to ne tikai te, bet arī katru piektdienu LTV1 raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”!

Bite | Bite
Bite | Bite

Kur meklēt palīdzību?

Izstāsti pieaugušajiem!

Ja esi saskāries ar kibermobingu, pirmkārt, par to ir jāizstāsta pieaugušajiem, kuriem uzticies – vecākiem, skolotājiem, radiniekiem! Viņi palīdzēs atrisināt situāciju un zinās, kad iesaistīt tās risināšanā arī likumsargus.

Ziņo Drossinternets.lv

Par kibermobingu vari ziņot mājas lapā Drossinternets.lv, spiežot pogu “Ziņot”.

Zvani uz uzticības tālruni

Ja jūties apjucis un nezini, kam izstāstīt par to, kas nomāc, zvani Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Uzticības tālrunim 116111 – Tev vienmēr atbildēs un dos padomu!

Ko par kibermobingu domā kibersargi?

Ko par kibermobingu saka eksperti un iniciatīvas “Iekod pirkstā!” kibersargi – Lelde Ceriņa, Toms Grēviņš, mūziķis un DJ Markus Riva, kā arī “jūtūbere” un Instagram influencere Emīlija Sama (Emīlija Young), kuriem ar kibermobingu ir bijusi reāla pieredze!

Sadarbības partneri

Bite | Bite
Bite | Bite