Pirmo reizi Latvijā Bite atklāj 4,5G mobilo internetu

2016 11.22

 

Tuvojoties 5G standartam, Bite ievieš Latvijā pirmo 4,5G bāzes staciju tirdzniecības centrā Domina Shopping, kur pavisam nesen atjaunotā, modernā Bites salonā iespējams pārbaudīt vēl nepieredzēta ātruma mobilo internetu. Pirmā 4,5G bāzes stacija spēj nodrošināt ātrumu līdz pat 1Gb/s, kas ir nebijis notikums Latvijā.

Mobilā interneta nozīme mūsu dienās jau ir kas vairāk nekā tikai ātrs un stabils internets telefonā. Mobilais internets tiek plaši izmatots gan mājās, gan lai nodrošinātu dažādu ‘lietu interneta’ ierīču darbību. Jau šī gada oktobrī Bite parakstīja vienošanos ar tīkla tehnoloģiju līderi Huawei par kopīgu darbu pie 5G ieviešanas Latvijā. Bet 5G ieviešana jāveic soli pa solim. Tāpēc pirmais solis pretī 5G ir 4,5G tehnoloģija, kas nodrošina līdz pat 1Gb/s ātru mobilo internetu.

“Latvijas mobilo sakaru lietotājs ir prasīgs un gudrs. Mūsu internets ir viens no ātrākajiem pasaulē, un mobilo sakaru pārklājums pārspēj ne vienu vien krietni lielāku un bagātāku valsti. Redzot, cik strauji aug interneta lietojums mūsu klientu vidū un cik aktīvi tie apgūst jaunākās tehnoloģijas, nav šaubu, ka mums – pakalpojuma nodrošinātājam – jābūt soli priekšā tendencēm,” saka Bite Latvija izpilddirektors Kaspars Buls, “Huawei ir mūsu sadarbības partneris jau vairāku gadu garumā. Būdami līderi tīkla tehnoloģiju jomā, viņi spēj sniegt gan izpratni, gan risinājumus mūsu vajadzībām. Kopīgi strādājot, esam izveidojuši pirmo 4,5G bāzes staciju Latvijā, kas spēj nodrošināt optiskā fiksētā tīkla ātrumam līdzvērtīgu mobilā interneta ātrumu. Tas ir nebijis notikums Latvijā.”

“Huawei ir pagodināti, ka varam dalīties ar savu pieredzi un zināšanām jau šodien, piedāvājot jaunu un vēl nebijušu mobilā interneta lietošanas pieredzi. Rūpējoties par mūsu esošo un potenciālo klientu interneta pakalpojumu kvalitāti, sadarbībā ar mobilo sakaru operatoru Bite, esam izveidojuši pirmo 4,5G bāzes staciju Latvijā. Tas ir viens no lielākajiem šāda mēroga projektiem Baltijas valstīs, kā arī solis tuvāk 5G ieviešanai Latvijā,” uzsver Džeks Džu – Huawei Technologies Baltijas valstu izpilddirektors.

Pirmā bāzes stacija t/c Domina Shopping ir kā pilotprojekts, izmēģinot tehnoloģijas, kas līdz šim pārbaudīta pārsvarā laboratorijas apstākļos, darbību reālā vidē. Jau nākamā gada sākumā tiks uzsākts darbs pie vairākām 4,5G bāzes stacijām dažādās vietās, kas nodrošinās ne tikai izcilu ātrumu, bet arī lielisku pieredzi daudziem lietotājiem vienuviet. Šis notikums ierindo Latviju starp pirmajām valstīm Eiropā, kuras iedzīvotājiem jau šobrīd ir iespējams izmēģināt tehnoloģiju, kas ir ļoti tuva 5G.

2017 04.27

Bite nopietni piesaka sevi biznesa segmentā

Uzsākot biznesa segmenta attīstības programmu, mobilo sakaru operators Bite nāk klajā ar specializētu pamata tarifu un papildu priekšrocību piedāvājumu uzņēmējiem. 

Lasīt tālāk
2017 04.25

Turpmāk Bites klienti varēs vairāk ar bagātīgajiem tarifu plāniem

No otrdienas, 25.aprīļa, mobilo sakaru operators Bite sāks piedāvāt jaunus un krietni bagātīgākus tarifu plānus, kas salāgoti ar aktuālajām klientu vajadzībām un ieradumiem, informēja Bite vadītājs Kaspars Buls.

Lasīt tālāk