Kļūt par ceļojumu blogeri – kā pārvērst hobiju arodā?

2016 11.07

Ceļošana interneta laikmetā ir sociālāka, kā jebkad. Mēs, sēžot omulīgā biroja krēslā, labprāt sekojam līdzi kolēģim, draugam vai kādam svešiniekam, kas tikmēr bauda sauli, ēdienus un kultūru kādā citā zemē. Internets to ir padarījis pavisam vienkāršu. Un – kādēļ gan ne, ja šobrīd internetu Eiropā ir iespējams lietot arī nemaksājot par to papildus, līdz ar to, ne tikai liekot bildes sociālajos tīklos, bet arī sazvanoties ar mājiniekiem, sūtot ziņas, bildes vai aizvien aktīvi piedaloties grupu čatos. Tādēļ Bite aprunājās ar trim spilgtām personībām, kas ne tikai lieto Bites internetu ceļojumā, bet arī zina kā ceļot gudrāk, vienkāršāk un, kas zina, pārvērst to no vaļasprieka par ienākumu avotu. 

Leila Kazima ( Instagram:thecutlerychronicles) ir viena no pieprasītākajām ceļojumu un ēdienu blogerēm. Viņas Instagram kontam seko vairāk kā 87 tūkstoši cilvēku. Universitātē beigusi astrofiziku, viņa dažu gadu laikā spēja savu kaislību uz ēdienu un fotografēšanu pārvērst darbā. Un nu, ceļodama pa visu pasauli, viņa iedvesmo citus. Pavisam nesen, ar LIAA Tūrisma departamenta gādību viņa viesojās arī Latvijā, kur, izmantojot Bites internetu, dalījās ar saviem iespaidiem par Rīgu un Siguldu.

Andrejs Zavadskis ir viens no labākajiem Latvijas fotogrāfiem. Viņa izdoma, radošums un pozitīvisms ļauj saskatīt skaisto ikvienā vietā. Viņš fotografē ne tikai Latvijā, bet regulāri dodas arī uz ārzemēm, kur sajūtas iemūžina attēlos.

Kaspars Misiņš savu lielāko ceļojumu uzsāka 2013.gadā, kopā ar draudzeni Unu dodoties ar riteņiem pār Indiju. Arī šobrīd viņi turpina savu ceļojumu, iespaidos daloties blogā WeAreFromLatvia.com un savos sociālo tīklu kontos, kur ne tikai stāsta par redzēto, bet arī dalās praktiskos padomos ar citiem ceļotgribētājiem.
Lūk, šo ekspertu padomi, ja arī Tev ir sapnis kādu dienu sevi dēvēt par profesionālu ceļojumu blogeri:

1. Esi gatavs grūtam sākumam. Leila Kazima atzīst, ka bloga veidošana prasa daudz laika: “Sākumā es strādāju no agra rīta līdz pat naktij. Tas nav vienkārši, jo, ja vēlies ko sasniegt, ir jādibina kontakti, jāsaka ‘jā’ ikvienam piedāvājumam, jābūt vienmēr un visur. Taču, ir arī labā ziņa – ja tas, ko dari, patiesi Tevi aizrauj, tad tas viss sagādā prieku.”

2. Zini savu auditoriju un izstrādā savu pieeju rakstu veidošanai. Piemēram, Leila, ikdienā savā Instagram profilā neliek vairāk kā divus attēlus dienā. Un vienmēr cenšas veidot tiem pēc iespējas detalizētākus aprakstus. Tas palīdz ne tikai pateikt vairāk par vietu, garšu vai sajūtām, ko baudījusi ceļojumā, bet arī darbojas kā piezīmes pašai, lai vēlāk apkopotu informāciju par ceļojumu kopumā.

3. Ievāc pēc iespējas vairāk informācijas un rekomendāciju. Pirms došanās uz kādu jaunu vietu, Leila vienmēr apkopo svarīgāko, kā arī kartē atzīmē vietas, kuras noteikti vēlas apmeklēt. Viens no labākajiem veidiem kā iegūt patiesi labas rekomendācijas, ir sociālie tīkli. Tā kā Leila pamatā raksta par ēdieniem, ko piedāvā katrs ceļojums, viņa savas dienas plāno ap maltītēm: “Es parasti pirms ceļojuma jautāju Twitter sekotājiem ko labāk apskatīt un kur paēst. Tā kā es rakstu par ēdienu, man ļoti svarīgi ir saprast kas ir katras valsts raksturīgākā maltīte un noteikti apmeklēt vietu, kuru vietējie rekomendē kā labāko tās baudīšanai. Tad es šīs vietas atzīmēju kartē un pēc tā veidoju savu dienu plānu.”

4. Rūpējies par interesantu saturu. Fotogrāfs Andrejs Zavadskis ne reizi vien ir devies tuvākos un tālākos ceļojumos, ar mērķi iemūžināt bildēs spilgtākos mirkļus un sajūtas. Tomēr, lai uzņemtu interesantus attēlus, ne vienmēr ir nepieciešama dārga un profesionāla tehnika. “Manuprāt, labākais fotografēšanas rīks bieži vien ir telefons. Kādēļ? Jo tas vienmēr ir pie rokas. Un nemaz nav nepieciešamas dārgas ierīces, lai bildes padarītu interesantas. Ļoti daudz ko var paveikt, liekot lietā izdomu un apkārt esošos priekšmetus. Piemēram, ļoti labas zemūdens bildes var uzņemt, ievietojot telefonu kādā stikla traukā. Vai arī, izmantojot dažādus stikliņus, spogulīšus un pat binokli.” Vairāk ieteikumus interesantām bildēm apskati šajā video: 

 

5. Nodrošinies ar pieeju internetam un vajadzīgajām aplikācijām. Lai dalītos ar ceļojumā pieredzēto, noteikti būs vajadzīgs internets telefonā. Piemēram, ar Bites tarifu plāniem internets Eiropā ir pieejams bez papildu maksas, kas nozīmē, ka būs vienkāršāk gan orientēties svešā pilsētā, gan uzreiz dalīties ar ceļojuma iespaidiem sociālajos tīklos. Protams, aplikāciju piedāvājums ir ļoti plašs, tādēļ ir svarīgi jau laikus saprast to, kuras būtu Tev visnoderīgākās. Kaspars Misiņš iesaka:

Duolingo. Aplikācija, kas bez maksas ļauj apgūt svešvalodu pamatus. Lejupielādē to savā telefonā, velti tai 30min dienā vismaz nedēļu pirms ceļojuma un baudi, kādas jaunas priekšrocības paver spēja sazināties vietējā valodā!

Dropbox vai Google Drive. Lai ceļojumā justos pavisam droši, glabā pases, vīzu, biļešu un citu dokumentu digitālās kopijas kādā mākoņservisā. Tā tās būs vienmēr Tev pieejamas arī neparedzētās situācijās. 

Booking.com, HostelWorld un Airbnb. Aplikācijas, kas palīdzēs atrast naktsmītini, lai arī kur Tu atrastos. No dzīvokļiem debesskrāpu augšējos stāvos, līdz istabiņai kādā hostelī – viss atkarīgs no Tavām vēlmēm (piedzīvojumu kāres) un iespējām. Pie tam, izvēloties nakšņot kāda vietējā iedzīvotāja istabiņā, noteikti iegūsi padomus un ieteikumus tālākai ceļojuma plānošanai!

Lai gan par profesionālu ceļojumu blogeri nevar kļūt vienā dienā un, bieži vien šī nodarbe tā arī paliek kā aizraujošs vaļasprieks, tas nav iemesls nemēģināt. Ceļojums dod iespaidus, pieredzi un lieliskas atmiņas. Un, dalīšanās ar iespaidiem sociālajos tīklos vai blogā, uzlabo rakstītprasmi, fotografētprasmi un komunikācijas spējas. Un, kas to lai zina - Tavs nākamais atvaļinājums var būt jaunas karjeras sākums.

 

2017 04.25

Turpmāk Bites klienti varēs vairāk ar bagātīgajiem tarifu plāniem

No otrdienas, 25.aprīļa, mobilo sakaru operators Bite sāks piedāvāt jaunus un krietni bagātīgākus tarifu plānus, kas salāgoti ar aktuālajām klientu vajadzībām un ieradumiem, informēja Bite vadītājs Kaspars Buls.

Lasīt tālāk
2017 04.24

BITE uzlabo mobilā interneta pārklājumu uz Latgales lielākajiem autoceļiem

Pieaugot satiksmes intensitātei uz Latvijas lielākajiem autoceļiem, kā arī mainoties mobilo ierīču lietošanas paradumiem, mobilo sakaru operators BITE šogad ieplānojis vērienīgas investīcijas interneta pārklājumu paplašināšanā un ātruma uzlabošanā uz šiem ceļiem. 

Lasīt tālāk