Bite sper soli tuvāk 5G

2016 10.13

2016.gada 12.oktobrī, Šenzeņā, Bite, svinīgā ceremonijā vienojās ar Huawei par 5G izveidi, kā arī kopīgu sadarbību, ar mērķi uzsākt testus, izmēģinājumus un veikt citas nepieciešamās darbības, lai ieviestu 5G internetu Latvijā.

Straujā tehnoloģiju attīstība veicina ne tikai inovācijas, bet arī padara mūsu dzīvi vienkāršāku. Jau šobrīd izteikti lielākā daļa Bites klientu lieto viedtālruni un mobilo internetu. Lai to nodrošinātu, ir jāturpina nepārtraukta tehnoloģiskā attīstība.

Kopš ieviesām 4G savā tīklā, kas, šķiet, bija pavisam nesen, klienti mobilo internetu lieto jau septiņas reizes vairāk. Arī ierīces, kas atbalsta šo tehnoloģiju, bija dārgas un retāk sastopamas. Tomēr arī klienti vēlas adaptēties pēc iespējas ātrāk un šobrīd to telefonu daudzums, kas atbalsta 4G, mūsu tīklā trīskāršojies, ” saka Bite Latvija komercdirektors Kaspars Buls, “Tas nozīmē, ka ne pie nākotnes tehnoloģijām ir jāstrādā šodien. Latvija, mobilo tehnoloģiju un to pieejamības ziņā, ir viena no attīstītākajām valstīm pasaulē. Un mēs gribam, lai tas tā būtu arī nākotnē. Jau šobrīd mēs redzam, ka tuvāko gadu laikā strauji augs lietu interneta izplatība. Šobrīd šīs tehnoloģijas vēl ir dārgas, nereti sarežģītas un ne pietiekami funkcionālas. Taču mēs redzam, ka šī popularitāte augs un, lai nodrošinātu tās darbību, būs nepieciešams jaunākas paaudzes mobilais internets.”

Tuvākie soļi, tuvojoties 5G internetam, jau tiek sperti. Jau šogad Bites tīklam tiks pievienotas vēl 80 4G+ stacijas un gada beigās izmēģināts 4,5G internets, kas šobrīd vēl Latvijā nav pieejams.

4,5G ir nākamais solis, kas ved tuvāk 5G. Mēs jau kādu laiku strādājam, veicam testus un pārbaudes. Paredzams, ka jau nākamā gada pirmajā pusē tirgū parādīsies pirmās klientiem pieejamās ierīces, kas atbalstīs šo tehnoloģiju, tādēļ gribam būt gatavi uzreiz to arī piedāvāt,” turpina Kaspars Buls.

Vienošanās par darbu uzsākšanu pie 5G, tika parakstīta 12.oktobrī, Ķīnā, piedaloties Huawei vadošajiem pārstāvjiem un Bite Latvija vadītājiem, kā arī nozares žurnālistiem. Vienošanās paredz, ka gan Bite, gan Huawei uzskati par 5G nozīmi un nepieciešamību sakrīt. Tāpat, abas puses vienojās par darbu, kas kopā jāveic, lai šo tehnoloģiju pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk īstenotu Latvijā.

2017 04.25

Turpmāk Bites klienti varēs vairāk ar bagātīgajiem tarifu plāniem

No otrdienas, 25.aprīļa, mobilo sakaru operators Bite sāks piedāvāt jaunus un krietni bagātīgākus tarifu plānus, kas salāgoti ar aktuālajām klientu vajadzībām un ieradumiem, informēja Bite vadītājs Kaspars Buls.

Lasīt tālāk
2017 04.24

BITE uzlabo mobilā interneta pārklājumu uz Latgales lielākajiem autoceļiem

Pieaugot satiksmes intensitātei uz Latvijas lielākajiem autoceļiem, kā arī mainoties mobilo ierīču lietošanas paradumiem, mobilo sakaru operators BITE šogad ieplānojis vērienīgas investīcijas interneta pārklājumu paplašināšanā un ātruma uzlabošanā uz šiem ceļiem. 

Lasīt tālāk