Par datu pārraides ātrumu

Ja mēs ļautu mūsu mobilajam internetam vaļu, tas skrietu, skrietu, skrietu, un nav ne jausmas, kur beigu beigās atdurtos.

Tādēļ tieši tāpat, kā tiek regulēts ātrums autovadītājiem, esam pieregulējuši arī mobilā interneta pārraides ātrumu, lai Tu būtu informēts, ar ko vari rēķināties dažādās situācijās.   

4G+ mobilais tīkls 
Maksimālais pieļaujamais ātrums ir līdz 300 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 80 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 50 Mbit/s, vidējais – 15 Mbit/s. 

4G mobilais tīkls 
Maksimālais pieļaujamais ātrums ir līdz 150 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 30 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 50 Mbit/s, vidējais – 15 Mbit/s. 

Šādi ātruma rādītāji liek Tev aizmirst par tādiem terminiem kā uzkāršanās vai nevilkšana, jo ļauj gan apskatīt, gan pievienot vēlamo informāciju praktiski vienā acumirklī. 

3G mobilais tīkls 
Maksimālais pieļaujamais 3G ātrums ir līdz 42 Mbit/s. 
Ar noteikumu, ka tīkls tiek izmantots normālas slodzes apstākļos, vidējais lejupielādes ātrums ir 6 Mbit/s. 
Augšupielādējot failus, rēķinies, ka maksimālais ātrums var sasniegt 5,8 Mbit/s, vidējais – 1 Mbit/s. 

Lai Tevi nebiedē fakts, ka 3G mobilajā tīklā cipariņi ir vismaz uz pusi mazāki, ar šādu ātrumu interneta dzīlēs nirsti kā zivs ūdenī un darbojies bez liekas aizķeršanās.   

Visā mūsu tīklā mēs nodrošinām minimālo garantēto augšupielādes un lejupielādes GPRS ātrumu – 9,6 Kbit/s. Izmantojot 4G tīklu – 256 Kbit/s.  

!! To gan liec aiz auss, ja Tev būs izdevies iztērēt visu savā tarifu plānā iekļauto interneta apjomu, interneta ātrumu samazināsim līdz 64 Kbit/s. 

!!! Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties Bezgalīgs interneta apjoms tarifu plāna minētajos noteikumos, internets Tev būs pieejams ar ātrumu 512Kbit/s.

Kad BITE samazina interneta ātrumu?  

Lietojot Bites internetu gan telefonā, gan arī izmantojot interneta tarifu plānus, atceries, ka Bite var ierobežot konkrētus pakalpojumus saskaņā ar Godīgas lietošanas politikas noteikumiem, lai:

* izpildītu policijas, tiesas vai citas valsts atbilstoši pilnvarotas iestādes rīkojumu, lēmumu vai citu pieprasījumu;
* nepieļautu tīkla ļaunprātīgu, krāpniecisku vai citādi prettiesisku izmantošu (piemēram, lai cīnītos ar vīrusiem, utt.);
* samazinātu īslaicīgu vai izņēmuma tīkla pārslodzi. Šādā gadījumā ierobežojumi būs īslaicīgi un pēc iespējas tiks organizēti tā, lai Tu tos nepamanītu, vai, ja arī pamanīsi, tad īslaicīgi un pēc iespējas saudzīgākā apmērā.

 

Un vēl gribējām Tev pateikt, ka ne jau tikai signāls, pārklājums vai bāzes stacijas tehniskie parametri var ietekmēt interneta ātrumu, esam noteikuši pāris faktoru, kuri var stāties patiesajam ātrumam ceļā: 

  • dažādas ēku īpatnības, piemēram, ēku sienu biezums, stāvu skaits, pat ēkas celtniecībā izmantotie materiāli u. tml.;
  • pagrabi un telpas, kas atrodas tuvāk pazemei, ir paši īstākie ātruma “nedraugi”; 
  • tāpat iesakām Tev apskatīties, kādas ir Tavas apkārtējās vides reljefa īpatnības. Kalni, nenormāli biezi meži, daudz lapu koku vai platu gravu – jo specifiskākā vietā dzīvo, jo lielāka varbūtība, ka ātrumam kas varētu sākt nepatikt, bet, protams, šis apgalvojums nav akmenī cirsts; 
  • protams, laikapstākļi ļoti ietekmē interneta ātrumu.  
  • atceries, ka arī vietās, kur kopā sanāk vairāki simti un tūkstoši cilvēku, iespējams, sāk veidoties tīkla pārslodze, jo visi gribam sociālajos tīklos padalīties ar savu iemīļotāko dziesmu vai Instagram bildi, kad dubļu peļķē peldas puspliks aģents;
  • diemžēl notiek arī tā, ka Tavas izmantotās ierīces funkcionālās īpašības ir tās, kas stājas ātrumam pretī. 

Ja esi manījis vēl kādas īpašības, kas stājas ātrumam pretī, droši dod mums ziņu, lai varam šo informāciju pārbaudīt un pabrīdināt arī pārējos. 

 

Aizpildi pieteikuma anketu un par pārējo nesatraucies. Mēs ar Tevi sazināsimies vienas darba dienas laikā un kāroto aizvedīsim līdz pat Tava nama durvīm, lai arī kurā Latvijas vietā Tu atrastos, pilnīgi par brīvu! Uz sadzirdēšanos!


Paldies, Tavs pasūtījums ir piereģistrēts!

Mēs ar Tevi sazināsimies vienas darba dienas laikā,
lai precizētu detaļas. Uz sadzirdēšanos! 

 

Aizpildi pieteikuma anketu un par pārējo nesatraucies. Mēs ar Tevi sazināsimies vienas darba dienas laikā un kāroto aizvedīsim līdz pat Tava nama durvīm, lai arī kurā Latvijas vietā Tu atrastos, pilnīgi par brīvu! Uz sadzirdēšanos!


Paldies, Tavs pasūtījums ir piereģistrēts!

Mēs ar Tevi sazināsimies vienas darba dienas laikā,
lai precizētu detaļas. Uz sadzirdēšanos!