Bite savam pārklājumam pievieno vairākus desmitus 4G+ staciju

2016 12.27

Līdz ar strauju mobilā interneta patēriņa pieaugumu, tīkla infrastruktūra jāveido tā, lai nodrošinātu klientu vajadzības arī nākotnē. Tādēļ Bite savam pārklājumam divu mēnešu laikā pievieno 80 jaunas 4G+ stacijas, kas ievērojami uzlabo mobilā interneta jaudu un ātrumu.

Bites klienti ir ļoti aktīvi interneta lietotāji, tādēļ mēs nepārtraukti strādājam, lai uzlabotu pārklājumu un mobilā interneta ātrumu,” komentē Bites tehniskais direktors Gints Butens, “Šogad esam īstenojuši vairākus nozīmīgus projektus – gan, noslēdzot vienošanos ar tīkla tehnoloģiju līderi Huawei par 5G tehnoloģijas ieviešanu Latvijā, gan arī izveidojot pirmo 4,5G bāzes staciju. 80 4G+ staciju izbūve ir gada noslēdzošais projekts, kas ievērojami palielina tīkla jaudu un mobilā interneta ātrumu.

Decembra laikā Rīgā un Pierīgā (Jelgavā, Jūrmalā, Ogrē, Ķekavā, Ulbrokā, Siguldā, Olainē, Carnikavā, Baložos, Babītē, Baltezerā, Garkalnē, Mārupē un citur) tika aktivizētas 4G+ stacijas, kas nodrošina vēl lielāku interneta jaudu un ātrumu. Pēc veiktajiem testiem, interneta ātrums šajā reģionā ir uzlabojies par 20%.

Projekta otrā kārta paredzēta janvārī, kad pavisam jaunas 4G+ stacijas tiks aktivizētas vēl vairākās Latvijas pilsētās – Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī un Valmierā. Kopumā divu mēnešu laikā projektā ieguldīts 1 miljons EUR.

“4G+ tehnoloģija nodrošina lielāku interneta ātrumu vietās, kur ir daudz lietotāju vienlaikus. Redzot, cik strauji pieaug datu patēriņš, mēs plānojam tīkla infrastruktūru tā, lai arī turpmāk ātrums saglabātos nemainīgi augstā kvalitātē,” turpina Gints Butens. 

Tendence rāda, ka datu lietojums ik gadu teju dubultojas un paredzams, ka 2020.gadā viens mobilā interneta lietotājs telefonā tērēs ap 9,2 GB mēnesī. Interesanti, ka pēdējā gada laikā straujākais datu patēriņa pieaugums vērojams vecuma grupās līdz 21 gadam, kā arī virs 61 gada vecuma – šie klienti šogad tērē par 69% vairāk datu, nekā pērn. Trešā straujāk augošā interneta telefonā lietotāju grupa ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem – šajā grupā datu lietojums ir pieaudzis par 55%.

 

2017 03.13

Bite investē 85 000 EUR, lai sniegtu vēl labāku klientu servisu

Pieaugot pārdoto viedtālruņu skaitam, ir svarīgi nepārtraukti attīstīt arī klientu servisu, sekojot aktuālajām vajadzībām.

Lasīt tālāk
2016 11.22

Pirmo reizi Latvijā Bite atklāj 4,5G mobilo internetu

Tuvojoties 5G standartam, Bite ievieš Latvijā pirmo 4,5G bāzes staciju tirdzniecības centrā Domina Shopping

 

Lasīt tālāk